| Udostępnij

Drugie życie mojeauto.pl

Mojeauto.pl po kilku latach konsekwentnej pracy u podstaw znowu znalazło się w centrum uwagi, a właściciele serwisu zarobią 260 tys. zł. Bankier.pl realizuje dzięki tej transakcji giełdowe zapowiedzi wydając pieniądze z emisji na wzrost przez akwizycje. Z kolei fundusz bmp konsoliduje swoje firmy internetowe pod szyldem silniejszego z portali, a być może nawet na mojeauto.pl zarobi (w końcu).

bmp razem z zarządzanym przez nią funduszem CEEV była już inwestorem mojeauto.pl w latach 2000-2003 i sprzedała wtedy swoje udziały w ramach wykupu menedżerskiego. Do wynegocjowanej obecnie transakcji dojdzie poprzez wykonanie opcji uzgodnionej jeszcze w 2003 roku. Co się zmieniło od 2003? Oczywiście jest więcej internautów, większy jest rynek reklamy, ale przede wszystkim Bankier.pl ma gotówkę, którą musi wydać. Przy okazji mojeauto.pl ma szansę dobrze wpisać się w grupę kapitałową portalu sprzedając dzięki silniejszemu partnerowi produkty finansowe, czy reklamę.

Mojeauto.pl to serwis dostarczający informacje z rynku motoryzacyjnego, interaktywne narzędzia ułatwiające poszukiwanie samochodów i umożliwiające znalezienie najlepszych ofert kupna i sprzedaży.

Bankier.pl S.A. oraz fundusz inwestycyjny bmp w pierwszym etapie odkupią od dotychczasowych właścicieli za łączną kwotę 262 tys. zł pakiety po 37,6% akcji spółki będącej właścicielem mojeauto.pl. Następnie podniosą kapitał spółki wykładając po 600 tys. zł i osiągając poziom 46,95% w akcjonariacie.

Umowa inwestycyjna przewiduje możliwość całkowitego przejęcia serwisu Mojeauto.pl przez Bankier.pl poprzez wykup pozostałych akcji prowadzącej go spółki, głównie od bmo.

“Inwestycja Bankier.pl to dla Mojeauto.pl niewątpliwie początek nowego etapu rozwoju. Dodatkowe środki finansowe oraz synergie pomiędzy serwisami pozwolą nam skokowo umocnić swoją pozycję i poprawić generowane wyniki finansowe” – powiedział prezes Internet Service SA Michał Kluba.

Dla Bankier.pl przejęcie Mojeauto.pl to uzyskanie dostępu do blisko 240 tys. nowych użytkowników, którzy regularnie odwiedzają Mojeauto.pl generując miesięcznie blisko 3,5 mln odsłon (Gemius Megapanel średnia dla I-VI 2006).

“Dla internautów odwiedzających Mojeauto.pl będzie to doskonała możliwość zapoznania się z produktami finansowymi, znajdującymi się w ofercie Bankier.pl, a w szczególności znaczne ułatwienie w pozyskaniu kredytu lub leasingu na zakup własnego auta. Dotychczasowi użytkownicy portalu finansowego otrzymają z kolei możliwość dostępu do publikowanych na łamach portalu Mojeauto.pl aktualności ze świata motoryzacyjnego, informacji o premierach i wydarzeniach, a przede wszystkim możliwość zakupu nowych i używanych samochodów.” – czytamy w komunikacie Bankiera.

“Bankier.pl dzięki przejęciu serwisu Mojeauto.pl znacząco zwiększy w najbliższym okresie generowane przez budowaną grupę serwisów przychody. Środki które zainwestujemy w Internet Service SA zostaną przeznaczone na jej restrukturyzację i zwiększenie dynamiki rozwoju. W 2006 roku Mojeauto.pl wygeneruje co najmniej milion złotych przychodów. Zakładamy, iż w kolejnych latach ich wartość będzie, wraz z powrotem koniunktury na rynek motoryzacyjny, dynamicznie rosnąć. Transakcję realizujemy przy wskaźnikach wyceny kilkukrotnie niższych niż dla Bankier.pl, jest więc ona bardzo korzystna dla naszych akcjonariuszy” – mówi prezes Bankiera Tomasz Jażdżyński.

Jeszcze w IV kwartale br. spółka zamierza uruchomić nowe serwisy tematyczne skierowane zarówno do dotychczasowych jak i nowych użytkowników portalu.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...