| Udostępnij

Drugie urodziny Skapiec.pl

Serwis porównujący ceny Skapiec.pl obchodzi swoje drugie urodziny, a przy okazji zmienił szatę graficzną. Stworzony przez braci Mariusza i Tomasza Janiszewskich, serwis jest gotowy do walki o czołowe miejsca na polskim rynku e-handlu.

W tym uroczystym dniu Skąpiec postanowił przełamać swoje naturalne skąpstwo i przygotował dwie niespodzianki. Jedną – dla kupujących internautów, drugą – dla mediów. Internauci odwiedzający Skąpca od dziś będą mogli skorzystać z Poradnika Zakupowego. Poradnik przybliży im ideę internetowych zakupów, wskaże użyteczne adresy i prawa konsumenta, a także odpowie na najczęściej zadawane pytania dotyczące e-shoppingu.

“Chcemy przekonać internautów, że elektroniczne zakupy są wygodne, bezpieczne i pozwalają na duże oszczędności. Zasada jest prosta: im większa znajomość e-rynku, tym większe szanse na udane zakupy. Rolą Skąpca jest zmaksymalizowanie tych szans” – zaznaczają twórcy serwisu – Mariusz i Tomasz Janiszewscy.

Niespodzianka dla mediów również wiąże się z użytecznymi informacjami. Informacjami na temat Skąpca – niepoprawnego chwalipięty, który uwielbia być w centrum zainteresowania. Mowa o Serwisie prasowym, w którym przedstawiciele mediów znajdą użyteczne komunikaty prasowe i artykuły o Skąpcu, a także genezę narodzin serwisu i raporty analizujące preferencje zakupowe jego użytkowników.

Kolejne urodziny to jednak nie tylko czas świętowania, ale także podsumowań i głębszej refleksji. Nie wszyscy być może wiedzą, że kilka lat wcześniej, zanim Skąpiec rozpoczął swoją działalność, jego założyciele byli przekonani, że serwisy porównujące ceny zawojują polski rynek. O tym, że Skąpiec nie jest o kilka lat starszy zadecydowały ówczesne, nieco partyzanckie realia polskiego e-handlu i jego niedojrzałość do przyjęcia na świat porównywarki cen.

Od momentu rynkowego debiutu wiele się na Skąpcu zmieniło. Janiszewscy doskonale pamiętają jak wystartowali z około 30 sklepami i 3 tysiącami produktów. Dziś prezentują około 300 sklepów i ponad 300 tysięcy produktów. Liczba użytkowników wzrosła zaś z 27 tysięcy (grudzień 2004) do przeszło 500 tys. (wrzesień 2006).

Za tymi wynikami stoi wiara w sukces poparta wytężoną pracą 15-osobowego zespołu Skąpca oraz specjalny robot – skąpcowe serce – napisany przez braci Janiszewskich.

“Dynamiczny rozwój serwisu w ostatnich miesiącach, współpraca z czołowymi graczami polskiego e-commerce i wzrost zainteresowania e-handlem sprawiają, że z optymizmem patrzymy w przyszłość. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju naszego serwisu” – podsumowuje Mariusz Janiszewski.

Ilość sklepów współpracujących z serwisem: ok. 300

Liczba porównywanych towarów: ponad 300 tys.

Liczba użytkowników: ponad 500 tys.

Liczba odsłon: 11 mln

Działy w ramach których są porównywane produkty (11): komputery, foto, RTV, AGD, telefony, zdrowie i uroda, turystyka, biuro, ogród, książki, militaria.

Wyróżnienia: tytuł “Witryna Dnia” przyznany przez magazyn PC World Komputer.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...