| Udostępnij

Film w Grze, Gra w Filmie

Toruń Film Festival TOFFI (18 – 22.10.2006) zaprasza na pierwszy w Polsce otwarty pokaz machinim – filmów nakręconych grą komputerową. Tego typu animacje tworzone są na domowych komputerach, przez młodych fanów gier.

Ich pokaz jest częścią panelu dyskusyjnego na temat wzajemnego wpływu gier komputerowych i filmu “Film w Grze, Gra w Filmie”, która otwiera dyskusję o przyszłości nowych nurtów w kinie.

Przykłady wzajemnego wpływu gier komputerowych i filmu trudno zliczyć. Gry powstają na postawie filmów – jak np. najnowsze “Ojciec chrzestny” [Marlon Brando] czy “Człowiek z blizną” [Al. Pacino], zaś filmy masowo adaptują gry komputerowe – “Lara Croft” “Final fantasy”, “X-men”. Obie te sfery do tego stopnia przenikają się nawzajem, że znaleźli się ludzie, którzy… robią filmy grami komputerowymi.

Ten nowy nurt nosi nazwę “machinimy”, czyli połączenia “machiny” – maszyny z “animą” – animacją . Początkowo tego typu filmy były jedynie swobodną zabawą młodych ludzi. W Toruniu na TOFFI pokazane zostaną pierwsze “machinimy społeczne”. Zrealizowała je nieformalna grupa młodych artystów z Paryża skupiona w Lionhead Studios. Najważniejszym z tych filmów jest “French Democracy” Alexa Chana. Opowieść o zamieszkach na paryskich przedmieściach sprzed roku.

Podczas imprezy pokazane będą też trailery do gier, które kręcą coraz częściej znakomici filmowcy oraz filmy pełnometrażowe produkowane przez światowe wytwórnie filmowe. W tych filmach główne role odtwarzają najdroższe gwiazdy światowego kina – Angelina Jolie czy Milla Jovovich.

Dzięki Dariuszowi Kaczorowi z firmy dystrybucyjnej VISION, na studyjnych, bezpłatnych pokazach będzie można obejrzeć filmy “Resident Evil 1″ i “Resident Evil 2″. Do dyskusji zaprosiliszono też przedstawicieli portalu zajmującego się grami CYBERSPORT.pl – Sebastian Białka i Sebastiana Nanasika.

Panel odbedzie się w nowoczesnym, eksperymentalnym centrum nowych technologii, stworzonym przez toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika – Centrum Nowych Technologii Nauczania.

MACHINIMA

Kilka lat temu wszyscy filmowcy obserwowali z nadzieją zmiany jakie przyniosło upowszechnienie technologii cyfrowej. Domowe kamerki przyniosły nam rewolucję – film “trafił pod strzechy”. Można było zrobić go szybko i za małe pieniądze, a do tego z kolegami we własnym domu. Ledwie zakończyła się pierwsza rewolucja, a tu – pojawiła się kolejna. Najmłodsze, cybernetyczne e-pokolenie zaczęło kręcić filmy… grami komputerowymi!

Nowe zjawisko nazywa się MACHINIMA i jak sprecyzował to Konrad Godlewski w Gazecie Wyborczej, nazwa jest zbitką słów “machine” (komputer) i “animation” (animacja). Machinimy zalicza się w poczet animacji i wiele wskazuje na to, że ten popularny już w USA i na Zachodzie nurt – rozpowszechni się też u nas.

“Nie robimy tego dla pieniędzy, dlatego cieszy nas, że pokażecie nasze manichimy w Polsce. To będzie też okazja do promocji gry ‘The Movies’, która jest dla nas podstawa do produkcji filmów” – powiedział organizatorom TFF TOFFI Aaron Grant, z ekipy Lionhead Studios, obecnie najciekawszej machinimowej “stajni”. To właśnie jej produkcje będzie można obejrzeć na bezpłatnym, toruńskim pokazie podczas panelu dyskusyjnego “Film w Grze, Gra w Filmie”. Jego najważniejszym punktem pokazu będzie na pewno krótkometrażowy film tajwańczyka z Francji – Alexa Chana “The French Democracy” [13’], stworzony właśnie przy pomocy The Movies . Film poruszający tematykę zamieszek jakie targały przedmieściami Paryża kilka tygodni temu opisywały m.in. “The Washington Post” i MTV.com. Oficjalną stronę gry odwiedziło już ponad milion użytkowników.

Na razie nie ma jeszcze polskiej machinimy, ale organizatorzy TOFFI proszą ewentualnych autorów, którzy podejmą się jej produkcji o kontakt pod adresem mailowym kontakt at festivaltoffi.pl.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...