| Udostępnij

Streemo.pl

Streemo to nowy, społecznościowy serwis internetowy uruchomiony przez firmę Comtica. W serwisie internauta tworzy swój osobisty profil, zamieszcza w nim pliki wideo i zdjęcia, aby dzielić się nimi w ramach serwisu i poza nim, a także prowadzi vloga, dyskutuje, ocenia i zaprasza przyjaciół do wspólnej zabawy. Streemo promuje legalne treści i twórczość polskich artystów.

Czym różni się Streemo od innych, na pierwszy rzut oka podobnych portali? Po pierwsze serwis bardzo mocno wspiera budowanie społeczności, przez takie funkcje jak zapraszanie przyjaciół i rodziny, blogi, komentarze do multimediów i system ocen. Wybrane, prywatne materiały mogą być dostępne tylko dla kręgu rodziny lub przyjaciół.

Jednocześnie Streemo promuje indywidualizm i różnorodność, pozwalając wybierać wygląd profilu użytkownika (skórkę), udostępniając prosty adres WWW prowadzący do profilu, prezentując ranking popularności użytkowników, czy umożliwiając prowadzenie vloga, czyli video bloga. Już wkrótce będzie można zamieszczać na Streemo materiały wprost z telefonu komórkowego wyposażonego w aparat, czy kamerę.

Streemo nie zamierza być kolejnym serwisem wypełnionym wyłącznie niemoderowanymi materiałami erotycznymi, czy klipami wideo skopiowanymi z zagranicznych serwisów.

Streemo zostało stworzone przez twórców telewizji interaktywnej 4fun.tv, firmę Comtica która działa na styku nowych technologii ( Internet – Mobile -TV ) oraz mediów. Zapowiadają oni publikowanie w serwisie premierowych teledysków, zapowiedzi gier i filmów, czy fragmentów programów telewizyjnych, których telewidzowie wcześniej nie widzieli. Będzie to oczywiście uzupełnienie dla treści publikowanych przez samych internautów.

“Chcemy robić participation-TV w internecie. Będziemy mieć własnych prezenterów, własne programy, a także materiały od zaprzyjaźnionych twórców. Pierwszą premierą jest teledysk grupy Superpuder zatytułowany ‘Film Renaty’ dostępny pod adresem www.streemo.pl/superpuder. Na Streemo zapraszamy wszystkich polskich artystów i wykonawców. Internautów zachęcamy do dzieleniami się z pozostałymi użytkownikami Streemo wydarzeniami ze swojego życia.” – mówi Piotr Szostak, pomysłodawca serwisu i wice-prezes Comtica.

Poza integracją serwisu z telefonami komórkowymi Streemo będzie wyróżniało się regularnymi premierami teledysków, teaserów filmowych oraz prezentujących gry komputerowe, czy relacjami z życia gwiazd polskiego showbusinessu. Będzie to oczywiście uzupełnienie dla treści publikowanych w serwisie przez samych internautów.

Na świecie dostrzeżono już potencjał serwisów podobnych do Streemo. Zaangażowane, młode, responsywne społeczności serwisów multimedialnych stanowią grupę docelową do której starają się dotrzeć koncerny medialne, fonograficzne i specjalizujące się w rozrywce cyfrowej. Zamieszczając w Streemo zajawki filmów, czy programów można zachęcić użytkowników serwisu do ich promowania i komentowania wśród rówieśników. Jest to nowatorska i wymagająca odpowiedniego podejścia forma marketingu.

Osoby publikujące na Streemo to młodzi, kreatywni i spragnieni życia ludzie, którzy chętnie biorą udział w konkursach, castingach, czy programach telewizyjnych. Ponieważ w dzisiejszym świecie kamery są wszechobecne, za pomocą Streemo można łatwo zbierać materiały wideo, aby zrealizować reality show, wirtualny festiwal celebrujący młodość i witalność, czy emitowany całą dobę serial z życia młodych Polaków.

Coraz częściej w serwisach podobnych do Streemo zakładają swoje profile gwiazdy i postacie showbusinessu. Filmując swoje życie tworzą wideo opowieść, której ciekawe są miliony internautów. Tego typu format pozwala realizować product placement, ale w bardzo interaktywnej formie dzięki zbieranym w profilu gwiazy opiniom i komentarzom widzów napływającym przez całą dobę.

Jak korzysta się ze Streemo?

Streemo pozwala na stworzenie własnego profilu, w którym użytkownicy mogą wyrazić swoją osobowość poprzez indywidualną szatę graficzną, zamieszczone multimedia, czy dyskusję z innymi użytkownikami.

Streemo pozwala także na dołączanie do profilu przyjaciół, dzięki czemu łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach, czy po prostu znajomych i rodzinę. Społeczność Streemo tętni życiem dzięki urozmaiconym środkom wyrazu oraz relacjonowania swoich przeżyć, dokonań, czy zainteresowań.

Portal promuje inwencję, kreatywność i radosną twórczość użytkowników poprzez oddanie im do dyspozycji prostej i intuicyjnej technologii do zamieszczania klipów wideo i zdjęć w internecie.

System wystawiania ocen Streemo premiuje najlepsze prace, a przez to autorzy klipów wideo i zdjęć mają szansę stać się naprawdę popularni, a także zdobyć nowych przyjaciół. Czasem takie przyjaźnie okazują się bardzo trwałe i przenoszą się do świata “realnego”, co owocuje kolejnymi klipami i zdjęciami zamieszczanymi na Streemo.

Korzystanie z portalu jest proste i przebiega wg. poniżego schematu:

1. Internauta rejestruje się w serwisie i zakłada swój własny profil. Pisząc parę słów o sobie, dodając swoje zdjęcia i klipy wideo opowiada o sobie i swoich zainteresowaniach, albo po prostu dzieli się ze społecznością Streemo zabawnymi, czy interesującymi sytuacjami. Wykreowanie indywidualnego wyglądu swojej strony jest w Streemo bardzo proste – wystarczy kilka kliknięć myszką. Przy okazji użytkownik zaprasza do serwisu przyjaciół i dodaje ich do profilu.

2. Zamieszczanie materiałów multimedialnych w Streemo jest bardzo proste i dostępne za darmo dla każdego. Coraz więcej telefonów komórkowych umożliwia filmowanie i fotografowanie. Równie popularne są aparaty cyfrowe, z których większość pozwala na nagrywanie krótkich filmów. Również kamera internetowa może służyć do nagrania własnego klipu. Wystarczy odrobina fantazji i można zostać reżyserem własnego losu zamieszając filmy i zdjęcia na Streemo. Społeczność Streemo bardzo szybko dostrzega i docenia ciekawe osobowości, czy intrygujące lub zabawne sytuacje.

3. Publikowanie multimediów w Streemo zapewnia promocję i pozwala zaistnieć na forum społeczności użytkowników Streemo. Zamieszczone klipy i zdjęcia mogą być łatwno publikowane przez autorów blogów i stron WWW, a odnośniki do nich mogą być przesyłane e-mailem. Za sprawą marketingu wirusowego, czy też szeptanego, można zdobyć razem ze Streemo dużą popularność.

4. Dyskusja, oceny opublikowanych prac i zdobywanie przyjaciół to wcale nie najmniej ważne efekty obecności na Streemo. Społeczność użytkowników serwisu dzięki dostępności różnych form komunikacji tętni życiem w dzień i w nocy.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...