| Udostępnij

Dobry kwartał Travelplanet.pl i Bankier.pl

Travelplanet.pl po trzech kwartałach br. uzyskało przychody w wysokości 21,9 mln zł, o 82% więcej niż w roku poprzednim. Z kolei przychody Bankier.pl wyniosły 2,04 mln zł, czyli o 42% więcej niż w analogicznym okresie 2005 roku.

Trzeci kwartał Travelplanet.pl

Travelplanet.pl SA osiągnęło za III kwartał zysk na poziomie 611 tys. netto w porównaniu do 291 tys w tym samym okresie roku poprzedniego. Wartość sprzedaży w III kwartale wyniosła 25,4 mln zł, i była o 10 mln większa niż w analogicznym okresie 2005.

Optymistycznie przedstawiają się także wyniki spółki narastająco od początku roku. Travelplanet.pl sprzedało po III kwartałach usługi za kwotę 58,6 mln zł, czyli niemal dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego (29,9mln zł). Przychody od początku roku wyniosły 21,9 mln zł, o 82% więcej niż w roku poprzednim.

Spółka poprawiła także bardzo znacząco wyniki finansowe po trzech kwartałach . Zysk EBITDA liczony narastająco wyniósł 1.241 mln zł i był aż o 906% wyższy niż w roku 2005, kiedy wyniósł tylko 137 tys zł Poziom wypracowanego zysku netto – wyniósł 805 tys zł w stosunku do 10 tys. w analogicznym okresie roku 2005.

“III kwartał jest zawsze najlepszym okresem w turystyce, ze względu na okres wakacyjny i wzrost sprzedaży wycieczek. Wypracowany poziom zysku jest zgodny z naszymi planami i strategią zakładającą poprawę rentowności spółki w 2006 roku. Bieżący rok jest bardzo dobry dla turystyki co wykorzystało Travelplanet.pl utrzymując dynamiczny wzrost przychodów, przy znacznej poprawie rentowności. Realizacja zysków na wyznaczonym poziomie pozwala nam obecnie na rozpoczęcie budowy grupy kapitałowej Travelplanet.pl SA” – powiedział Tomasz Moroz Prezes Travelplanet.pl.

Trzeci kwartał Bankier.pl

Przychody Bankier.pl wyniosły 2,04 miliona złotych, o 42% więcej niż w analogicznym okresie 2005 roku. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 304 tysięcy złotych, realizując po trzech kwartałach 84% zwiększonej miesiąc temu prognozy na 2006 rok. Cena akcji notowanego na warszawskiej giełdzie portalu Bankier.pl systematycznie rośnie, przekraczając o blisko 60% cenę emisyjną z oferty publicznej.

W trzecim kwartale bieżącego roku Bankier.pl wypracował 2,04 miliona złotych przychodów ze sprzedaży, o 42% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka osiągnęła 304 tysiące złotych zysku netto, podczas gdy w okresie lipiec-wrzesień ubiegłego roku zanotowała 82 tysiące złotych straty.

Narastająco po trzech kwartałach przychody Bankier.pl wyniosły 5,84 miliona złotych, a zysk netto 888 tysięcy złotych. Oznacza to, iż w ciągu pierwszych 9 miesięcy bieżącego roku spółka wypracowała zysk ponad 4,5 razy większy niż po trzech kwartałach 2005 roku.W październiku spółka poinformowała o podniesieniu prognozy zysku netto na 2006 rok o 50% do poziomu 1,06 miliona złotych. Jest to około trzykrotnie więcej niż w 2005 roku.

Bankier.pl osiągając po trzech kwartałach bieżącego roku 888 tysięcy złotych zysku netto zrealizował już 84% zwiększonego w prognozie planu. Zarząd spółki oczekuje dobrych wyników również w czwartym kwartale, który ze względu na sezonowość jest zwykle pod względem przychodów najlepszym kwartałem w roku dla spółek mediowych, do których zalicza się Bankier.pl S.A.

“Bardzo nas cieszą dobre wyniki trzeciego kwartału, który w naszej branży najczęściej jest słabszym okresem. Dynamicznie rosnące rynki reklamy i pośrednictwa finansowego pozwalają nam z optymizmem patrzyć w przyszłość. Szczególnie, że w czwartym kwartale spółki internetowe wypracowują znaczącą część rocznych przychodów.” – mówi prezes spółki Tomasz Jażdżyński.

Portal Bankier.pl od 19 czerwca 2006 roku jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Na zamknięciu sesji w dniu 2 listopada bieżącego roku cena akcji osiągnęła poziom 11,90 złotego, przekraczając o blisko 60% cenę emisyjną z oferty publicznej, która wynosiła 7,50 złotego.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...