| Udostępnij

iTVP kontratakuje

Ponad 3,5 tys. programów dostępnych “na życzenie”, videoczaty, transmisje na żywo, trzy kanały tematyczne, a obok tego klasyczny układ ramówkowy – tak od poniedziałku będzie wyglądała nowa udoskonalona strona internetowej telewizji iTVP.

Największą zaletą internetowej telewizji jest fakt, że to widzowie decydują o tym, co i kiedy chcą oglądać. iTVP zaoferuje swoim widzom zarówno programy dostępne w tradycyjnych kanałach telewizji publicznej, jak i produkcje własne, a w przyszłości iTVP planuje też zamieszczać materiały produkowane przez samych widzów.

W iTVP programy będzie można oglądać zarówno w układzie tematycznym: kanał informacyjno-publicystyczny, sportowy oraz kulturalno-rozrywkowy. Programy można będzie oglądać w dowolnej kolejności (oczywiście oprócz transmisji realizowanych na żywo), dla tradycjonalistów iTVP przygotowała zaś tradycyjny układ ramówkowy.

Większość programów dostępnych w iTVP można obejrzeć za darmo. “Idziemy w kierunku takiego rozwiązania, by płatne nie były treści, ale usługi związane z tymi treściami” – zapowiada szef Ośrodka Mediów Interaktywnych Leszek Bogdanowicz. Oznacza to, że płatna (np. za pomocą sms-a) będzie np. możliwość obejrzenia odcinka serialu zanim wyemitowany on zostanie w tradycyjnej telewizji, płatne ma być też korzystanie z materiałów archiwalnych.

W iTVP obecne będą też reklamy. Nie przewiduje się jednak bannerów, czy tzw. pop-upów, ale zwyczajne klipy reklamowe skojarzone z programami. Widz ma mieć jednak wybór – albo obejrzy wybrany program poprzedzony najwyżej minutowym blokiem reklamowym, albo będzie mógł ominąć reklamy i zapłacić za obejrzenie materiału.

Obecnie oferta iTVP zawiera ponad 3,5 tys. materiałów, jednak – jak zapowiada Bogdanowicz – docelowo planuje się przeniesienie do internetu wszystkich bieżących programów dostępnych w ofercie Telewizji Polskiej.

TVP chciałaby zamieścić tam też jak najwięcej materiałów archiwalnych, ale na przeszkodzie stoi tu brak prawa ich eksploatacji w internecie – konieczne jest aneksowanie umów z właścicielami praw autorskich.

Docelowo iTVP ma być dostępna nie tylko w internecie, ale też m.in. w telefonach komórkowych oraz w cyfrowych odbiornikach telewizyjnych. Obecnie można ją oglądać pod adresem: www.itvp.pl.

Członek zarządu TVP do spraw nowych technologii Marcin Bochenek podkreśla, że iTVP to jeden z priorytetów telewizji publicznej w nadchodzącym roku. TVP stawia na interaktywną telewizję, bo jak zaznacza Bochenek – “2007 r. będzie przełomowym dla tego typu przedsięwzięć”. “Telewizja coraz bardziej zbliża się do internetu i granica między tymi mediami się zaciera” – powiedział członek zarządu TVP.

Bochenek nie chce zdradzić, jaki jest budżet iTVP, przedsięwzięcie nie należy jednak do najtańszych. TVP zainwestowała bowiem m. in. w specjalny system wielu serwerów, rozmieszczonych w poszczególnych miejscach w Polsce, dzięki czemu iTVP może oferować dużą ilość materiałów bez obawy “zapchania łączy”.

Bogdanowicz przypomniał, że projekt iTVP prowadzony jest już od dwóch lat i była to pierwsza interaktywna telewizja, która pojawiła się na polskim rynku. Telewizja Polska pracuje nad projektem interaktywnej telewizji wspólnie m.in. z Komitetem Badań Naukowych oraz Ministerstwem Nauki i Informatyzacji, a projekt finansowany jest m.in. ze środków własnych TVP oraz środków celowych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

PAPPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...