| Udostępnij

Skype dla biznesu

Skype zaprezentował efekty kolejnych działań w kierunku rozwoju swojej oferty dla biznesu. Użytkownicy biznesowi stanowią ponad 30% wszystkich zarejestrowanych użytkowników i zawsze byli ważną częścią społeczności Skype, która obecnie liczy już ponad 171 milionów osób na całym świecie.

W niedawnym badaniu przeprowadzonym wśród 250 firm używających Skype, 95 % ankietowanych stwierdziło, że dzięki Skype zaoszczędziło pieniądze, a 80% przyznało, że dzięki Skype zwiększyło produktywność pracowników.

Firma Lewis & Hickey – grupa czołowych międzynarodowych architektów, w ostatnim czasie zainstalowała Skype w swoich biurach w Wielkiej Brytanii i Pradze. Jej przedstawiciele twierdzą, że odkąd firma korzysta ze Skype’a sporo oszczędza na standardowych połączeniach, a w najbliższej przyszłości zredukować chce koszty wszystkich swoich połączeń o 50%.

“Mamy klientów i zespoły pracowników w całej Wielkiej Brytanii i za granicą, jak wiele firm opierających swoją pracę na kreatywności, potrzebujemy dzielić się pomysłami i być w ciągłym kontakcie. To niestety kosztuje. Chcieliśmy znaleźć sposób na tańsze komunikowanie i odpowiedzią okazał się Skype. Teraz na międzynarodowe połączenia do sieci stacjonarnych i komórkowych wydajemy znacząco mniej – mówi Benoit Mareschal, Dyrektor Business Development z firmy Lewis & Hickey.

Ankieta ujawniła także, że 62 % firm chwali sobie kontakt się z klientami przez Skype, a 76 % ankietowanych stwierdziło, że jest teraz dużo bliżej ze znajomymi, dzięki temu że Skype jest tak prosty w użyciu.

Zaprezentowane dzisiaj nowe możliwości Skype’a ułatwią firmom instalowanie i zarządzanie tą aplikacją. Skype może być teraz w prosty sposób zainstalowany na komputerach, dzięki pakietowi instalacyjnemu Windows (znanemu jako MSI). Daje to administratorom kontrolę nad przesyłem informacji przez Skype’a w sieciach ich firm.

Panel kontrolny online umożliwia firmom zlokalizowanie indywidualnych użytkowników posiadających środki na koncie Skype. Mogą być one wykorzystane do wykonywania tanich połączeń przez SkypeOut do użytkowników tradycyjnych linii telefonicznych oraz komórkowych. Panel dostarcza także wiedzy na temat łącznych wydatków na połączenia.

Skype aktywnie współpracuje z partnerami nad gamą narzędzi poprawiających efektywność biznesu. To między innymi aplikacje jak Convenos – web-konferencja z usługą współpracy, pakiet nazywany Unyte który umożliwia użytkownikom dzielenie się podglądem swojego pulpitu oraz call-center Skype.

eBay, do którego należy Skype ogłosił swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał oraz za cały rok rok 2006. W części poświęconej Skype, firma informuje, że Skype kontynuuje swój imponujący rozwój, czego dowodem jest między innymi wzrost liczby zarejestrowanych użytkowników do 171 milionów (75 milionów na koniec 2005 roku – wzrost 129%). Znacząco wzrosły także przychody – z 25 milionów USD w czwartym kwartale 2005 roku do 66 milionów w ostatnim kwartale zeszłego roku (wzrost o 164%).

Użytkownicy Skype rozmawiali ze sobą łącznie przez 32 miliard minuty, z czego 1,5 miliarda minut poprzez SkypeOut (wzrost o 189% w stosunku do roku 2005).Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

1 Komentarz dla “Skype dla biznesu”

  1. andros pisze:

    Technologia znacząco ułatwia prowadzenie biznesu. Nie bez powodu coraz więcej słyszy się o rozwiązaniach B2B, które usprawniają procesy w firmie. Wystarczy zerknąć na http://www.optihr.pl gdzie jest kilka przykładów takich działań pod kątem usprawniania funkcjonowania firmy.

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...