| Udostępnij

Voicemailing działa

Kilkaset osób 29 stycznia br. w porze lunchu odebrało telefon od prezesa funduszu inwestycyjnego MCI Management. Tomasz Czechowicz zaprosił w ten sposób przedsiębiorców, doradców i inwestorów do udziału w zbliżającej się konferencji TMT Ventures ’07. Forma promocji imprezy w postaci voicemailingu okazała się dobrze dobrana do biznesowego charakteru produktu, a jednocześnie zapoczątkowała kampanię marketingu szeptanego w tym środowisku.

“Konferencje z cyklu ‘TMT Executive Seminar’, które od kilku już lat organizujemy wspólnie z MCI i warszawską GPW, reklamowaliśmy zwykle w dość klasyczny sposób: ulotki, e-malingi, banery. Teraz, za namową firmy 3way, postanowiliśmy zaeksperymentować z nową formą dotarcia do naszych odbiorców i udało się” – mówi Ewa Stępień, organizatorka imprezy z firmy New Europe Events.

Starannie wyselekcjonowani odbiorcy

Komunikat głosowy popularyzujący ‘TMT Ventures’ skierowany został do blisko 450 osób potencjalnie zainteresowanych udziałem w konferencji. Baza odbiorców to przede wszystkim przedstawiciele firm technologicznych uczestniczących już wcześniej w spotkaniach z cyklu ‘TMT Executive Seminar’.

Autorytet i konkretna informacja

Nagranie wyemitowane wszystkim tym, którzy odebrali telefon składało się z dwóch części. Pierwsza z nich miała charakter osobistego zaproszenia wystosowanego do odbiorcy przez prezesa MCI Management, druga natomiast była informacją na temat szczegółów organizacyjnych konferencji, wypowiedziana głosem profesjonalnego lektora.

“Zdecydowaliśmy się na taki ‘osobisty’ charakter przekazu ze względu na autorytet, jakim cieszy się prezes Czechowicz, a także dlatego że MCI Management jest patronem merytorycznym konferencji i spółką dobrze znaną adresatom nagrania” – wyjaśnia Ewa Stępień z NEE. “Nie była to więc dla nich kolejna reklama, ale trafnie stargetowana sugestia od cenionej osoby “z branży”, którą być może wykorzystają słuchacze pojawiając się – z oczywistą korzyścią dla własnej firmy – na ‘TMT Ventures’.”

Odpowiedni dobór terminu i czasu połączenia

Informacja przygotowana przez firmę 3way, specjalizującą się w wielokanałowej i zintegrowanej komunikacji marketingowej, była dystrybuowana 29 stycznia o godzinie 12.30. Termin i czas realizacji połączenia telefonicznego nie był przypadkowy, ale dostosowany do profilu grupy docelowej. Odbiorcy to głównie przedstawiciele kadry zarządzającej firm branży technologicznej – biznesmeni, którzy wyjątkowo aktywnie korzystają z telefonu komórkowego, nie rozstając się z nim na dłużej – osoby, które są nastawione na ciągłe komunikowanie się (zwłaszcza w gorącym okresie, tj. w środku dnia roboczego, po weekendzie, kiedy wiele się dzieje i wiele spraw czeka na załatwienie). Pora lunchu wybrana została jako ten czas, kiedy odbiorcy komunikatu będą mieli szansę aby spokojnie go wysłuchać skupiwszy się na przekazie podczas posiłku, czyli w trakcie krótkiej przerwy w pracy, kiedy natłok obowiązków zostaje na chwilę oddalony na drugi plan.

Wzmocnienie i podsumowanie poprzez SMS

Pół godziny później (po wykonaniu połączeń i emisji telefonicznego nagrania), tzn. o godzinie 13.00 wszyscy otrzymali wiadomość SMS o następującej treści:

Konferencja TMT.Ventures

28.02.2007, Warszawa, wstęp 99 PLN

Spotkanie dla inwestorów i przedsiębiorców

www.tmtevents.pl

SMS miał na celu przypomnienie i usystematyzowanie przekazanych w 35 sekundowym komunikacie głosowym pół godziny wcześniej informacji, oraz służyć jako notatka w osobistym telefonie, przypominająca o konferencji, która ma odbyć się miesiąc później. To obowiązkowy element kampanii, zwłaszcza w przypadku popularyzowania konkretnego wydarzenia, daty, informacji, którą trudno zapamiętać, kiedy jest się zaskoczonym tego typu telefonem.

Koszty i efekty podjętej akcji telefonicznej

Skuteczność połączeń telefonicznych ukształtowała się na poziomie 86%. Oznacza to, że 86 osób na 100 odebrało telefon na co z pewnością wpływ miał optymalny dobór czasu połączenia. W sumie o konferencji poinformowano w ten sposób 383 osoby, z czego większość odsłuchała komunikatu ze zrozumieniem, (czyli bez przerywania połączenia w takim momencie, który uniemożliwiłby prawidłowy odbiór przekazu). Ponad połowa odbiorców odsłuchała w całości wypowiedź prezesa MCI, oraz dodatkowo jeszcze kilka pierwszych sekund głosu lektora powtarzającego informacje przekazane już przez Tomasza Czechowicza dotyczące daty konferencji, oraz podającego jej cenę i adres strony internetowej poświęconej ‘TMT Ventures’. Blisko 200 osób wysłuchało całego komunikatu.

“To bardzo dobry wynik” – cieszy się Ewa Stępień odpowiedzialna za promocję konferencji ‘TMT Ventures’. “Zdajemy sobie sprawę, że tak dobry rezultat to w dużej mierze zasługa tego, że komunikatu słuchały osoby, które już znają nasza markę i cykliczne imprezy ‘TMT Executive Seminar’ z udziałem Tomasza Czechowicza. Dzwonił do nich ktoś, kogo znają i szanują, a do tego przekazał im informację, która na pewno jest w obszarze ich zainteresowań.”

Akcję przeprowadziła firma 3way, wykorzystując platformę telekomunikacyjną PhoneCall. Wykorzystanie komunikatów Voice Mail i SMS pozwoliło osiągnąć precyzyjne targetowanie, uwiarygodnienie przekazu osobą z autorytetem wśród odbiorców, a także usystematyzowanie ważnych informacji w postaci wiadomości tekstowej, która została zarchiwizowana w telefonie odbiorcy.

Kampania została przygotowana w ciągu jednego dnia: od obróbki nagrania autorytetu branżowego, przez nagranie lektora, walidację bazy danych numerów, do integracji wysyłki SMS z komunikatami głosowymi. Raport z kampanii był gotowy w 20 minut po jej zakończeniu.

Przy tak małej grupie odbiorców (450 osób) koszt kampanii był porównywalny do kosztu tradycyjnych metod komunikacji jak telemarketing, ale uniknięto konieczności rozmowy telemarketera z kadrą zarządzającą firm technologicznych, a co najważniejsze udało się połączyć intrygującą VIP-ów formę promocji ze skutecznym wykorzystaniem posiadanej bazy telefonów komórkowych. Już tego samego dnia do organizatorów ze szczegółowymi pytaniami o konferencję zgłosiło się kilkanaście osób, a w ciągu najbliższych kilkunastu dni prawie całkowicie sprzedano dostępne wejściówki na TMT Ventures ’07. Przy większej grupie odbiorców koszt akcji w kontekście responsu byłby jeszcze korzystniejszy.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...