| Udostępnij

“Zdaj na Maxa” z Epuls

Rozpoczęła się druga edycja skierowanej do maturzystów akcji “Zdaj na Maxa!”. Jej organizatorami są Wydawnictwo Szkolne PWN oraz serwis społecznościowy dla młodzieży Epuls. Akcji towarzyszy konkurs pod Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Miesiąc temu w Epuls zainwestował niemiecki fundusz Holtzbrinck Ventures.

Już po raz drugi Wydawnictwo Szkolne PWN wraz z serwisem Epuls zapraszają osoby przystępujące do egzaminu dojrzałości do udziału w akcji “Zdaj na Maxa!”. Ma ona pomóc przyszłym maturzystom osiągnąć jak najlepsze wyniki z egzaminu dojrzałości oraz pokazać szanse i perspektywy związane z dalszą nauką.

„Koniec szkoły średniej to szczególny moment w życiu młodych ludzi. Z jednej strony otwierają się przed nimi nowe perspektywy i powstają wspaniałe plany na przyszłość z drugiej jednak często pojawia się strach. Młodzi ludzie mają wiele obaw związanych z maturą i egzaminami na studia. Nie wiedzą też jaki kierunek studiów wybrać lub która uczelnia będzie dla nich najlepsza. My chcemy i możemy im pomóc.” – powiedziała Agata Mrozowska, Vice-prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN.

W serwisie Epuls powstała specjalna eduStrefa, w której znajduje się wiele informacji związanych z maturą i egzaminami na studia. Są tu szerokie charakterystyki różnych zawodów i kierunków studiów oraz bogaty przegląd uczelni zarówno tych państwowych jak i prywatnych, wraz z wymaganiami jakie stawiają. Pomocna przy planowaniu swojej przyszłości może się okazać również możliwość poznania swoich słabych i mocnych stron, a także uzyskanie podpowiedzi do jakich zawodów mogą one kwalifikować. Cała eduStrefa podzielona jest na kilka bloków: „Chcę być…”, „Idę na…”, „Jaki jestem?” oraz „Pomocy!”.

Na forum serwisu www.epuls.pl znajduje się również klub maturzysty “Zdaj na Maxa!”, w którym można podyskutować z rówieśnikami oraz znaleźć porady m.in. dotyczące tego jak dostać się na studia w kraju i zagranicą. Każdy maturzysta może też poradzić się eduEksperta co do wyboru kierunku studiów i przyszłej drogi zawodowej.

„Od dwudziestu lat pracuję w warszawskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogigcznej i niezmiennie lubię swoją pracę. Na Epulsie już od ponad roku dzielę się z młodymi osobami swoim doświadczeniem i staram się pomagać w podejmowaniu trudnych decyzji. Wybór szkoły czy przyszłego zawodu to jeden z najważniejszych wyborów dokonywanych w tym wieku.” – przekonuje Małgorzata Janiszewska z PWN, psycholog szkolny, która na Epuls pełni funkcję eduEksperta.

Akcji towarzyszy konkurs pod Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty w ramach którego z każdego województwa wybrany zostanie najlepszy maturzysta (w oparciu o wynik procentowy z przedmiotów obowiązkowych). Dodatkowo wyróżnione zostanie pięć kolejnych osób, które osiągnęły najlepsze wyniki. Zwycięzcy otrzymają m.in. zestaw podręczników akademickich, a wyróżnieni – zestawy upominków Epuls. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.ZdajNaMaxa.pl.

Inwestycja Holtzbrinck Ventures

Pod koniec lutego niemiecki fundusz inwestycyjny Holtzbrinck Ventures, wchodzący w skład jednej z największych grup wydawniczych Holtzbrinck GmbH, ogłosił nabycie udziałów w serwisie społecznościowym dla młodzieży Epuls. Zaangażowanie międzynarodowego inwestora jest ściśle związane z planami rozwoju Epuls, które zakładają między innymi szybkie wejście na rynek niemiecki.

Fundusz Holtzbrinck Ventures jest częścią dużej, międzynarodowej grupy wydawniczej Holtzbrinck GmbH, która jest właścicielem największych wydawnictw branżowych oraz wielu tytułów prasowych. Fundusz specjalizuje się w inwestycjach w firmy z sektora nowych technologii i mediów. Niedawno Holtzbrinck Ventures przejął serwis dla studentów studentIX, a w ubiegłym roku wydawnictwo Handelsblatt – część grupy Holtzbrinck GmbH – zostało większościowym udziałowcem portalu finansowego Money.pl.

„Pozyskanie tak ważnych partnerów może Epulsowi tylko pomóc. Najbardziej liczymy na ich wiedze, doświadczenie oraz bardzo mocne kontakty biznesowe. Dzięki temu porozumieniu Epuls otrzymuje potężny zastrzyk w postaci know-how i wsparcia biznesowego. Jest to szczególnie istotne w świetle naszych planów na rynku niemieckim, które za sprawą naszych nowych partnerów nabrały znacznego przyspieszenia.” – komentuje Grzegorz Gorczyca, CEO firmy Pixelate Ventueres.

Zaangażowanie zewnętrznych inwestorów jest związane ze strategią rozwoju przyjętą przez właściciela serwisu, firmę Pixelate Ventures. Dynamicznemu rozwojowi Epuls w Polsce towarzyszą zaawansowane przygotowania do uruchomienia bliźniaczej platformy w Niemczech. Doskonała znajomość realiów tamtejszego rynku i jego uwarunkowań ze strony nowych partnerów odgrywa tu bardzo istotną rolę. Nowo pozyskani partnerzy zapewnią serwisowi Epuls pomoc w postaci know-how i pełne wsparcie w kontaktach biznesowych, głównie międzynarodowych.

„Inwestujemy w Epuls między innymi dlatego, że posiada on doskonale zdefiniowaną i bardzo atrakcyjną grupę użytkowników, gdzie średnia wieku wynosi 17 lat i która tworzy bardzo żywą społeczność. Jest to wymarzony target do działań reklamowych dla przemysłu muzycznego, telefonii komórkowej i wielu innych branż.” – powiedział Martin Weber, dyrektor zarządzający Holtzbrinck Ventures. „Od dawna obserwujemy rynek polski i prowadzimy na nim różne działania. O wyborze Epuls na partnera zaważyło także to, że jest to przynosząca zyski, profesjonalnie zarządzana firma ze świetną kadrą menedżerską. Nasza wizja biznesu i pomysły na dalszy rozwój są bardzo spójne. Dotyczy to zarówno rozwoju Epuls w Polsce, jak i wejścia serwisu na rynek niemiecki.”

Oprócz funduszu Holtzbrinck Ventures mniejszościowymi udziałowcami serwisu Epuls zostali także trzej biznesmeni: Oliver Jung, Łukasz Gadowski oraz Peter Schüpbach. Są to jedni z największych i najbardziej liczących się inwestorów indywidualnych na niemieckim rynku internetowym.

Strony postanowiły nie udzielać informacji na temat wysokości zaangażowania inwestorów, tak odnośnie liczby udziałów, jak i kwoty transakcji. Jednocześnie strony zadeklarowały gotowość do dalszych inwestycji i wspólnego realizowania nowych projektów.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...