| Udostępnij

MCI inwestuje w e-gazety

MCI Management zainwestuje do 1,5 mln zł w NetPress Digital, czyli firmę zajmującą się produkcją oraz dystrybucją elektronicznych wersji gazet, czasopism oraz książek. Spółka jest wyłącznym partnerem w Polsce światowego lidera w branży e-wydań, amerykańskiej firmy Zinio Systems.

W ramach inwestycji MCI zainwestuje w dwóch transzach łącznie do 1,5 mln zł w przeciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy inwestycyjnej. Pierwsza transza opiewa na kwotę 600.000 zł i w wyniku jej realizacji MCI obejmie 33,3% udziałów w Netpress Digital. W wyniku realizacji drugiej transzy udział MCI wzrośnie do maksymalnie 49,9%.

Partner w przedsięwzięciu, spółka Taurus, wniesie do spółki zorganizowaną część przedsiębiorstwa, funkcjonującą dotąd jako NetPress – Dział Dystrybucji Cyfrowych Magazynów. NetPress jest pionierem na polskim rynku e-wydań i zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o liczbę oferowanych tytułów oraz skalę działalności.

Środki z inwestycji zostaną przeznaczone na rozwój platformy technologicznej, co umożliwi wejście NetPress w nowe obszary biznesowe, jak również na promocję i marketing usług i produktów spółki oraz poszerzanie oferty produktowej, zarówno o nowe tytuły gazet i czasopism, jak i nowe produkty (e-booki, audiobooki itd.).

„W przypadku inwestycji w NetPress, MCI postawiło na zdecydowanego lidera w biznesie znajdującym się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. To z jednej strony spore wyzwanie, ale z drugiej szansa na osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków z inwestycji. Bardzo ważnym elementem, który skłonił nas do realizacji tej inwestycji, na tak wczesnym etapie rozwoju, jest osoba Pana Bartłomieja Roszkowskiego, który stworzył NetPress od początku i mimo młodego wieku wykazuje wyjątkowe zdolności menedżerskie. Kolejnym ważnym elementem jest współpraca z Zinio, która daje bieżący dostęp do najnowszych osiągnięć technologicznych w zakresie e-prasy” – powiedział Maciej Kowalczyk, Dyrektor Inwestycyjny MCI, odpowiedzialny za realizację projektu NetPress.

„Wybraliśmy współpracę z MCI, gdyż wierzymy że ich doświadczenie w rozwijaniu młodych technologicznych biznesów w połączeniu z know-how jakie NetPress zdobyło w ciągu kilkunastu miesięcy działalności na polskim rynku e-prasy, pozwoli nam zbudować najsilniejszego gracza na rynku. Liczymy również na wsparcie MCI w zakresie ekspansji zagranicznej do krajów naszego regionu, które na chwilę obecną są jeszcze niezagospodarowane przez Zinio. Udało się nam również osiągnąć porozumienie co do dalszej wizji rozwoju spółki, a to dla mnie jako twórcy serwisu było szczególnie istotne.” – powiedział Bartłomiej Roszkowski, Dyrektor NetPress, docelowo Prezes Zarządu NetPress Digital.

NetPress prowadzi sprzedaż poprzez swoją stronę internetową www.netpress.pl, na której klienci mogą wybierać spośród oferty ponad 30 wydawnictw prasowych oraz blisko 100 tytułów gazet i czasopism. Spółka ma w swojej ofercie również kilkadziesiąt tytułów e-booków, jednak działalność ta będzie dopiero rozwijana.

W celu korzystania z usług NetPress konieczna jest instalacja darmowego czytnika wydań elektronicznych amerykańskiej firmy Zinio (Zinio Reader). Umożliwia on czytanie czasopism w wersji stanowiącej dokładną kopię wydania drukowanego (zawiera taki sam układ, te same treści, w tym reklamowe itd.), a Związek Kontroli Dystrybucji Prasy wlicza wydania elektroniczne do standardowego nakładu danego tytułu.

Ponadto elektroniczne wydania w formacie Zinio są wzbogacone o dodatkowe funkcjonalności, jak przeszukiwanie, wprowadzanie notatek, archiwizowanie na twardym dysku. Technologia Zinio umożliwia wprowadzenie szeregu elementów interaktywnych, które również zwiększają atrakcyjność tej formy czytania prasy. Najprostszym dodatkiem tego rodzaju są aktywne linki do stron internetowych reklamodawców, ale także możliwość umieszczania reklam w postaci plików multimedialnych.

Z czasem wprowadzane będą linki do stron internetowych rozszerzających tematykę poruszaną w danym artykule, do zwiastunów filmowych, czy stron umożliwiających wypowiedzenie się czytelnika na poruszany w artykule temat. Zaletą wydań elektronicznych jest również szybkość dostawy, gdyż wydanie jest gotowe do ściągnięcia zanim jeszcze pojawi się w kiosku, a dodatkowo wizyta w kiosku staje się już niepotrzebna. Ta cecha może być szczególnie cenna dla osób dużo podróżujących lub mieszkających za granicą, które chcą mieć stały dostęp do aktualnych informacji z kraju.

Czasopisma sprzedawane przez NetPress mogą być czytane zarówno on-line, jak i off-line, a forma elektroniczna, eliminująca koszty druku i dystrybucji, umożliwia zaoferowanie e-czasopism w dużo niższych cenach, niż ich odpowiedniki drukowane.

Rynek prasy elektronicznej w Polsce znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, jednak mimo tego, NetPress zdobył rzeszę stałych klientów, którzy od początku działalności w październiku 2005 roku zamówili już blisko 500.000 sztuk czasopism w formacie Zinio. Na świecie ta forma sprzedaży prasy rozwija się od początku XXI wieku. Zinio Systems rozpoczęło swoją działalność w marcu 2000 roku i do dziś, poprzez swoje serwery dostarczyło ponad 55 mln sztuk czasopism elektronicznych.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...

Rejestracja domen » Profesjonalny hosting teraz 90% taniej!

» Aktywując wybrany pakiet hostingowy w 2BE.pl na cały rok zapłacisz aż 90% mniej! To nie wszystko! Do każdego pakietu dodajemy zestaw bonusów, ułatwiających start strony w sieci. Zobacz listę. Pakiet Żółty = 25 zł netto Pakiet Czerwony = 55 zł netto I oczywiście 14-dniowy okres testowy całkowicie za darmo! Szczegóły oferty na naszej stronie internetowej. http://2be.pl/promocje/aktualne-promocje/hosting-90-taniej/...