| Udostępnij

Onet uruchamia Zumi.pl

Zumi to “lokalizator internetowy” łączący cechy mapy Polski z bazą teleadresową firm. Pracowały nad nim firmy Imagis (mapy wektorowe), Techmex (zdjęcia satelitarne) oraz Polskie Centrum Marketingowe. Konkurencyjny serwis map i wyszukiwarkę promuje właśnie Eniro Polska, wydawca Panoramy Firm.

Serwis www.zumi.pl to mapa Polski z bazą adresów firm i instytucji. Trudno się nie oprzeć porównaniom do Google Maps, albo do serwisu mapa.pf.pl firmy Eniro, wydawcy Panoramy Firm.

Zumi łączy w sobie dane adresowe, mapy satelitarne oraz mapy wektorowe całej Polski z drogami i ulicami miast. Mapy w serwisie pokrywają 300 tys. km kwadratowych naszego kraju, z tego ponad 100 tys. w bardzo dobrej jakości. W bazie jest 400 tys. km dróg i ulic oraz 1 mln firm.

Jest to innowacyjny projekt nie tylko na rynku polskim, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej.

W projekcie wykorzystano zasoby bazy PCM EFEKT, która zawiera 1,8 mln firm. Dla potrzeb projektu przez 12 miesięcy zespół 120 konsultantów PCM potwierdzał i uzupełniał dane. W sumie wykonano przez ten czas ponad 2 mln rozmów. Pozyskano wiele cennych informacji, w tym ponad 4 mln słów kluczy. W chwili przekazywania bazy do projektu, sprawdzona aktualność danych wynosiła 98,5%.

„Oczywiście projekt ZUMI wymaga stałej i systematycznej pracy nad jego rozbudową. Dlatego też jesteśmy otwarci i przygotowani do dalszej współpracy, zwłaszcza w zakresie modyfikacji i aktualizacji baz. Każdy, kto będzie chciał uzupełnić dane swojej bądź znanej mu firmy będzie mógł dokonać tego poprzez portal Onet lub telefonicznie”, Jan Załęcki, Prezes Zarządu PCM.

Projekt Zumi wygląda na próbę wejścia Onetu na rynek lokalizacji i reklamy lokalnej. Przypomina również strategię Google, a w Polsce Eniro w zakresie pozyskiwania klientów spośród firm z sieciami placówek terenowych, czy małych i mikro-biznesów obsługujących lokalnych klientów.

Tak się składa, że Eniro Polska, właściciel Panoramy Firm, rozpoczęła właśnie kampanię reklamową promującą wyszukiwarkę firm, produktów i usług pf.pl. Kampania wspiera innowacje ostatnio wprowadzone w serwisie – właśnie mapy są motywem przewodnim kampanii reklamowej.

Nowe mapy Panoramy Firm, podobnie jak cały serwis, są przygotowane w technologii AJAX, która pozwala wyświetlać nowe informacje bez konieczności ponownego przeładowania całej strony. Dzięki temu wyszukiwanie na mapie czy zmiany skali są płynne i szybkie. W reklamach prezentowane są różne opcje wyszukiwania na mapach jak: szukanie konkretnej firmy, szukanie w pobliżu czy planowanie trasy.

“Ostatnio wprowadziliśmy wiele innowacji ułatwiających wyszukiwanie na pf.pl. Szczególny nacisk położyliśmy na rozwój zakładki Mapa. To prawdziwa wizytówka serwisu. Wiemy, że Internauci szukając produktów czy usług coraz częściej potrzebują także precyzyjnych wskazówek o lokalizacji firmy. Nasze mapy świetnie wpisują się w ten trend. Efektem zmian jest rosnąca używalność wyszukiwarki – co miesiąc Internetową Panoramę Firm odwiedza prawie 3 miliony osób szukających firm i produktów. Jest to w tej chwili najpopularniejszy serwis tego typu w polskim Internecie.” – powiedział Piotr Dębski, Business Development Manager w Eniro Polska.

Wyszukiwarka pf.pl to baza danych o firmach, produktach i usługach, zawierająca dane o ponad 1,2 miliona firm i instytucji. To najczęściej używane „yellow pages” – według Gemius Traffic w marcu 2007 stronę odwiedziło 2 707 000 unikalnych użytkowników. Także badanie Megapanel potwierdza, że pf.pl jest najczęściej używanym polskim yellow pages.

Kampania reklamowa pf.pl prowadzona jest w prasie ogólnopolskiej (min. Newsweek, Wprost, Przekrój, Brief), lokalnej, w radio i w Internecie. Za kreację i zakup mediów odpowiedzialny jest Dział Komunikacji Eniro Polska.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

1 Komentarz dla “Onet uruchamia Zumi.pl”

  1. saas pisze:

    Witam nowoczesne windy osobowe http://montownia.eu/windy-dzwigi-osobowe dla wymagających. Nie czekaj zamawiaj do domów czy hoteli

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...