| Udostępnij

Startuje Onet.tv

Ponad 9 tysięcy klipów wideo, ponad 100 programów i 7 kanałów tematycznych – łącznie ponad 17 i pół dnia emisji non stop – to wszystko już od dziś dostępne jest na platformie multimedialnej Onet.tv. Dostęp do zasobów Onet.tv jest bezpłatny, bez względu na czas emisji oraz miejsce odbioru.

Bogata oferta programowa, pełna swoboda w tworzeniu własnej tzw. „playlisty” oraz dostępność wszystkich materiałów „na żądanie”, to elementy wyróżniające najnowszy projekt portalu Onet.pl.

“Już dwa lata temu informacje tekstowe zaczęliśmy wzbogacać o materiały wideo. Rok później uruchomiliśmy największy w Europie serwis z teledyskami. Start platformy Onet.tv to kolejny krok” – mówi Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet.pl SA.

“O terminie premiery Onet.tv w dużym stopniu zadecydowali sami internauci. W ciągu zaledwie jednego kwartału, liczba pobranych plików multimedialnych z Onet.pl wzrosła o blisko 90 procent. W lutym tego roku odnotowaliśmy ponad 32 miliony pobrań, a w maju 2007 ponad 59 milionów. Powyższe liczby oraz fakt akceptacji przez rynek modelu biznesowego, zadecydowały o premierze Onet.tv właśnie teraz” – dodaje prezes Onet.pl.

Serwis składa się z kanałów tematycznych, w których znalazły się programy i pojedyncze klipy wideo. Obecnie dostępnych jest 7 kanałów: Wiadomości, Sport, Muzyka, Film, Podróże, Styl Życia i kanał Edukacyjny. Ich zawartość to ponad 100 programów, m.in. „Polityczny tydzień”, „Twój portfel”, „Z życia gwiazd”, „Hity z Ameryki”, „To was rozbawi”, „Na co do kina”, „Muzyczny Salon”, „Strefa walki”, „Siatkarski tydzień”, „Polsporty”, „Powitanie z Afryką”, „Wakacje tuż tuż” czy „Ginący Świat”.

Oferta programowa obejmuje praktycznie cały wachlarz tematyczny znany z portalu Onet.pl: aktualne informacje polityczne i gospodarcze, wydarzenia sportowe, skróty meczów piłki nożnej, egzotyczne wyprawy i ciekawe podróże, naukę języków obcych, przeglądy najciekawszych filmów, zapowiedzi premier filmowych, światowe przeboje muzyczne i filmowe, najnowsze teledyski, animowane wideoklipy czy trendy w modzie.

Strona główna platformy zawiera wykaz polecanych na dany dzień przez redakcję Onet.tv programów oraz pojedynczych plików. Użytkownik może mieć pewność, że znajdzie tam najciekawszą ofertę z aktualnych propozycji Onet.tv. Przy każdym z programów istnieje podgląd wraz z opisem wszystkich prezentowanych klipów. Każdy z klipów można skomentować oraz śledzić komentarze innych. Można także przesłać znajomym link do dowolnego klipu.

Platforma Onet.tv skupia wszystkie multimedia portalu: m.in. relacje, reportaże, komentarze, filmy, teledyski, programy autorskie. Dostawcami materiałów multimedialnych są między innymi: Associated Press, TVN24 i Reuters, France 24, TVN Lingua, n-sport, TMT, Bullseye TV, Fashion TV, Podróże TV, MEG, United Pictures, Hollywood Reporter, 4fun.tv, Pilot Guides i Upside.

Dodatkowo w Onet.tv dostępne są produkcje własne, w tym m.in. relacje i wywiady na żywo z gwiazdami, program InterNET24 o nowościach w globalnej sieci, a także programy autorskie gwiazd, w których znani i lubiani opowiadają o swoich pasjach, ulubionych filmach czy muzyce:

• Grzegorz Miecugow komentuje wydarzenia ze świata polityki,

• Karolina Korwin-Piotrowska opowiada o nowościach filmowych,

• Piotr Salak o wszystkim co ważne w sporcie,

• Karolina Malinowska o trendach w modzie,

• Ryszard Czajkowski o pasjach podróżniczych i egzotycznych wyprawach,

• Tomek Lipiński o muzycznych wydarzeniach, nowościach płytowych i koncertach.

Obok bogactwa oferty programowej – łącznie ponad 420 godzin materiałów wideo zgromadzonych na Platformie, co daje ponad 17 i pół dnia transmisji bez przerwy – Onet.tv oferuje internautom wolność wyboru. Wszystkie materiały na platformie udostępnione są w technologii „video on demand”, czyli „na żądanie”. To odbiorcy decydują kiedy, co i gdzie będą oglądać. W Onet.tv nie istnieje ramówka godzinowa – sami użytkownicy mogą tworzyć własną telewizję w oparciu o playlistę – czyli listę swobodnie zestawianych klipów. Dzięki temu, każdy internauta będzie mógł oglądać ulubione programy w wybranym przez siebie czasie, bez narzucania mu pasm i godzin emisji. W celu łatwego i szybszego odnalezienia interesujących materiałów, internauci mogą je sortować na kilka sposobów: najnowsze, najpopularniejsze oraz alfabetycznie.

W najbliższym czasie w Onet.tv kolejne premiery, m.in.:

• WAZOO – bajki w kanale Edukacja,

• AMUSING & AMAZING – dziwne zwyczaje, podróże po różnych kontynentach – w kanale Podróże,

• SOMA – poradniki dla kobiet – w kanale Styl życia,

• DOOKOŁA ŚWIATA Z TIPPI – przygody 12-letniej dziewczynki z dzikimi zwierzętami na różnych kontynentach – w kanale Podróże,

• MASTER OF SPIRITS – legendy o ludziach, których łączą magiczne więzi ze światem zwierząt – w kanale Podróże,

• LITTLE MAN – jak dorastają dzieci w rożnych zakątkach świata – w kanale Edukacja.

Zawartość i funkcjonalność pierwszej wersji Onet.tv, będą ulegały nieustannym modyfikacjom, w oparciu o uwagi użytkowników, których redakcja serwisu zaprosi do współuczestnictwa w tworzeniu programu.

Na potrzeby platformy Onet.tv, każdy z kanałów tematycznych otrzymał profesjonalną oprawę graficzną i dźwiękową. Główny motyw muzyczny, jak i podkłady do wszystkich jingli, skomponował i wyprodukował Bartosz Dziedzic – na co dzień współpracujący z Lechem Janerką.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

1 Komentarz dla “Startuje Onet.tv”

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...