| Udostępnij

mBank firmuje mikrofirmy.pl

mBank zaprasza do nowego serwisu mikrofirmy.pl stworzonego przy współpracy z łódzką firmą informatyczną Intercon. Serwis jest katalogiem małych i mikrofirm wyposażonym też w tablicę ogłoszeniową. Użytkownikiem serwisu można się stać tylko będąc posiadaczem rachunku biznesowego w mBanku.

W ciągu miesiąca do serwisu zostało dodanych 3 tysiące ogłoszeń firm z różnych branż. Jak można było się spodziewać największą popularnością cieszy się sektor usług dla firm oraz internet i telekomunikacja. Dla porównania mBank ma 96 tys. prenumeratorów swoich biuletynów.

W serwisie w szerokim zakresie wykorzystano AJAX, a użytkownicy mogą personalizować stronę główną serwisu, poprzez dowolne układanie zakładek z informacjami.

Prawdziwa siła serwisu mikrofirmy.pl ma polegać na tym, że jest platformą wymiany informacji biznesowych pomiędzy firmami, uwiarygodnionymi przez bank, z którego usług korzystają.

Użytkownik loguje się do serwisu przy pomocy tego samego loginu i hasła, które służy mu do identyfikacji w serwisie transakcyjnym mBanku. Może korzystać z informacji dotyczących swojej działalności, zgromadzonych właśnie tam – np. danych adresowych, kontaktowych i identyfikacyjnych firmy.

A może skorzystać z tych danych w celu przygotowania np. swojej wizytówki, którą umieści w katalogu mikrofirmy.pl.

Technologiczne rozwiązania, zastosowane w serwisie zostały w całości opracowane i wykonane przez firmę Intercon. Firma ta dostarczyła także kompletny projekt graficzny dla rozwiązania.

Integracja z systemem transakcyjnym banku została oparta o autorskie rozwiązanie Interconu, wykorzystywane już przez mBank do obsługi wniosków internetowych.

KOMENTARZ BiznesNet.pl

Pomysł budowania społeczności dla klientów banku być może jest dobry, ale powinny się tym zajmować agencje interaktywne, a nie firmy informatyczne.

Radzimy czym prędzej wynająć specjalistów od użyteczności oraz szaty graficznej. W przeciwnym wypadku nawet marka mBanku nawet nie pomoże.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

1 Komentarz dla “mBank firmuje mikrofirmy.pl”

  1. Ada pisze:

    Najnowsze realizacje meble do zabudowy http://jfm-furniture.pl/meble-do-zabudowy-na-wymiar atrakcyjne ceny

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...