| Udostępnij

Biznes.net 3 razy bardziej aktywny

Ponad 300 nagród dla najbardziej aktywnych użytkowników wręczył w maju i czerwcu br. społecznościowy serwis dla profesjonalistów biznes.net w ramach zorganizowanego konkursu. Rezultatem konkursu i trwającej dwa miesiące kampanii reklamowej jest trzykrotny wzrost aktywności w ramach biznes.net w okresie od połowy maja do połowy sierpnia, a co za tym idzie znaczny wzrost przydatności portalu dla tworzących go użytkowników.

W konkursie użytkownicy biznes.net zdobyli m.in. multimedialne telefony Nokia N-Series, prenumeraty „Pulsu Biznesu”, „Media&Marketing Polska”, systemy operacyjne Novell Suse Linux oraz główną nagrodę – wycieczkę w dowolne miejsce na świecie z oferty Travelplanet.pl.

Komisja konkursowa przyznając nagrody przejrzała setki profili użytkowników biznes.net i zwróciła uwagę na ogromną determinację w dążeniu do celów zawodowych, chęć rozwijania siebie i swojego biznesu, a często także pasję dla wykonywanej pracy, entuzjazm poznawania i odkrywania, czy zdobywania nowych kontaktów…

Główna nagroda konkursu została przyznana młodemu przedsiębiorcy, którego wyróżnia dążenie do profesjonalizmu i kreatywność w ramach świadczonych, bardzo niszowych usług… tworzenia dekoracji balonowych.

Bartosz Dryl tak pisze o swojej profesji na blogu prowadzonym w biznes.net : „Na studiach ukończyłem dwa kierunki – zarządzanie oraz PR. Pierwsze z zamiłowania drugie raczej z rozsądku. Jednak praca w agencjach PR mnie rozczarowała. Więc stwierdziłem, że spróbuję robić to co lubię i co mnie pasjonuje – dekoracje balonowe”.

W czasie trwania konkursu w portalu biznes.net zaroiło się od równie kreatywnych i przedsiębiorczych profesjonalistów. W rezultacie skumulowane bogactwo dobrych relacji, pozytywnej energii i potencjału nawiązania owocnej współpracy w ramach biznes.net znacznie wzrosło – co widać na poniższym wykresie.

Łączny kapitał społeczny użytkowników biznes,net poszybował w górę, a jest to wzrost namacalny i mierzalny.

Co wykres obok przedstawia? Odpowiadając krótko można powiedzieć, że wzrost przydatności biznes.net dla jego użytkowników.

Każdy użytkownik korzystając z biznes.net gromadzi na swoim indywidualnym koncie kredyty (punkty). Stan konta każdego użytkownika jest średnią ważoną jego aktywności w biznes.net (np. zaproszonych znajomych, komentarzy na blogach itd).

Taki matematyczny model pozwala oceniać jak przedstawia się kapitał społeczny każdego z nas osobno (nasza “wartość”, reputacja, “ważność” w społeczności biznes.net) oraz łączny kapitał na kontach wszystkich użytkowników biznes.net.

A kapitał społeczny to trampolina do osiągania sukcesów, energia potencjalna do realizacji ciekawych projektów, dźwignia którą możemy lewarować nasze działania w przyszłości. Więcej na ten kapitału społecznego i jego roli w prowadzeniu biznesu można przeczytać w oficjalnym blogu biznes.net.

O biznes.net

Społecznościowy i sieciowy charakter biznes.net oznacza, że serwis do pewnego stopnia odwzorowuje rzeczywiste relacje między ludźmi biznesu. Dzięki temu każdy użytkownik może – na zasadzie wzajemności – czerpać korzyści z sieci zaufanych kontaktów swoich znajomych. Jak wiadomo wiele spraw można dużo korzystniej załatwić dzięki poleceniu przez znajomego.

Poza tym dzięki biznes.net łatwo jest być zorientowanym czym aktualnie zajmują się nasi znajomi (profile osobiste, wywiady w biznes.net TV), z kim współpracują (lista znajomych, rekomendacje), czym się interesują (blogi, trendomierz) i przy okazji jakich wydarzeń biznesowych można ich spotkać (kalendarium).

W biznes.net można też prowadzić bloga osobistego i firmowego, albo przeglądać relacje wideo i wywiady z użytkownikami serwisu w ramach biznes.net TV.

Biznes.net ułatwia budowanie trwałych relacji biznesowych i osiąganie wyznaczonych celów, co możliwe jest wyłącznie dzięki dotarciu do właściwych ludzi i rozmowie z nimi. A możliwość rozmowy na odpowiednim poziomie trzeba sobie wypracować. W tym właśnie ma pomagać biznes.net dostarczając rozmaitych narzędzi autoprezentacji i budowania reputacji.

Serwis biznes.net rozwijany jest przez Web² Sp. z o.o. (www.webkwadrat.pl) – spółkę portfelową giełdowego funduszu MCI Management S.A.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...