| Udostępnij

TMT Ventures’07 Prague

New Europe Events zaprasza na kolejną konferencję poświęconą ekspansji spółek technologicznych z Europy Środkowej na rynki europejskie i globalny. W konferencji TMT.Ventures’07 Prague odbywającej się 26 września br. w Pradze w Czechach pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych oraz MCI Management wezmą udział m.in. Anil Hansjee, Head of Corporate Development for EMEA, Google oraz Yoav Andrew Leitersdorf zarządzający funduszem YL Ventures z Izraela.

Do udziału w konferencji TMT.Ventures’07 Prague organizatorzy zaprosili szybko rozwijające się spółki technologiczne z Czech i Słowacji, a także przedstawicieli polskich firm myślących o ekspansji na rynki czeski i słowacki. W konferencji oprócz przedstawicieli globalnie działających funduszy venture capital udział wezmą również inwestorzy z lokalnych funduszy zrzeszonych w The Czech Private Equity and Venture Capital Association (CVCA). Partnerem konferencji w Czechach jest organizacja TUESDAY Business Network skupiająca ponad 6000 przedsiębiorców branży technologicznej.

Szczególnie interesującą postacią konferencji w Pradze jest Yoav Leitersdorf, który posiada międzynarodowe doświadczenia jako serial entrepreuner i inwestor Venture Capital m.in. w Nowym Jorku i Londynie. Yoav jest współzałożycielem spółki ExchangePath Ltd. z Nowego Yorku rozwijającej system mikropłatności peer-to-peer w internecie, która została przejęta przez giganta internetowego CMGI za ponad 25 mln USD. Ciekawostką jest również, że Yoav wiele lat temu napisał część kodu dla komunikatora ICQ, ktory następnie został zakupiony przez AOL za 407 mln USD.

Konferencja TMT.Ventures’07 Prague ma na celu zbliżenie rozwijających się polskich i czeskich spółek technologicznych oraz instytucji finansowych wspierających rozwój tego typu podmiotów, a także umożliwienie kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi oraz czeskimi firmami i przedsiębiorcami.

Komentarz BiznesNet.pl:

Czekam na wystąpienie które wygłosi Yoav Leitersdorf zarządzający funduszem YL Ventures z Izralea.

Dlaczego czekam na tą prezentację? Yoav to tzw. serial entrepreuner, czyli niejedną firmę już założył, rozwinął produkty i sprzedał. Obecnie działa jako inwestor VC m.in. w Nowym Jorku i Londynie.

Wiele lat temu Yoav napisał część kodu dla komunikatora ICQ, ktory następnie został zakupiony przez AOL za 407 mln USD. Ale to zrobił przy okazji. W tym czasie rozwijał firmę ExchangePath rozwijającą ‘credit-card based micro-payment and peer-to-peer online payment system’, którą sprzedał razem ze wspólnikami za $25 mln. Kogo jak kogo, ale takiego kogoś warto posłuchać.

Kilka lat temu – jak wychodził jeszcze i-biz (tak, słyszałem że ma znowu wychodzić) – napisałem taki artykuł o innowacyjności technologicznej Izraela. Byłem nawet w ambasadzie Izraela w Warszawie na spotkaniu z konsulem. A nie jest to łatwe jeśli jest się blondynem z niebieskimi oczami i niemieckim nazwiskiem – odpowiednie służby czuwają.

Pamiętam że grafik namalował do tego artykułu taką fajną ilustrację – całą na srebrnym tle z czarnymi pociągnięciami pisaka – z jałową ziemią i przywiązanymi do kamieni na sznurku mózgami lewitującymi w powietrzu. Nie wiem czego się wcześniej nawdychał.

Otóż Izrael jak wiadomo leży na pustyni i od początku swojego istnienia jest w stanie wojny ze wszystkimi dookoła. Czyli nie ma zbyt wielu surowców naturalnych, ale ma bardzo rozwinięty przemysł zbrojeniowy, a co za tym idzie sporą grupę wykształconych inżynierów, którzy z czasem przechodzą do cywila. Dodatkowo do Izraela przyjechało z milion albo więcej wykształconych imigrantów z Rosji/ZSRR.

W każdym razie coś z tymi ludźmi trzeba było robić, więc zamiast ich zatrudniać w budżetówce wymyślono ogólnokrajowy program inkubatorów przedsiębiorczości technologicznej, żeby sami sobie stworzyli miejsca pracy, a przy okazji też dla innych ludzi.

Rezultat jest taki, że jakby policzyć liczbę innowacyjnych produktów i spółek, patentów, przejęć i spin-offów technologicznych pochodzących z Izraela, to było ich piewnie od lat ’80 więcej niż w całej Europie Wschodniej, Bliskim Wschodzie, Afryce i okolicach. Choćby takie ICQ.

Większość tych innowacji została kupiona/przejęta przez firmy z USA, więc zaryzykuję stwierdzenie, że Izrael był najbardziej rozwiniętym technologicznie krajem regionu (EMEA?) w ostatnich 20-30 latach. I najbliższym Ameryce, pomimo oddalenia geograficznego.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...