| Udostępnij

Używanie przeglądarki IE6 niebezpieczne

Korzystanie z przeglądarki IE6 grozi atakiem – oczywiście hakerskim na nasz komputer! Już od dłuższego czasu trwa w sieci debata na temat zaprzestania używania tej przestarzałej już i dziurawej pod względem bezpieczeństwa przeglądarki. Przeglądanie przy jej pomocy stron www grozi  włamaniem do komputera, na którym jest zainstalowany Internet Explorer 6. Zresztą większość stron internetowych nie wygląda w IE6 poprawnie.

Firmy zajmujące się budowaniem nowoczesnych stron www niedawno zaprzestały dostosowywania swych produktów do tej przeglądarki, zachęcając do korzystania z nowych wersji IE oraz alternatywnych coraz bardziej popularnych wśród internautów przeglądarek takich jak Mozzilla, Opera czy Safari.

Niebezpieczeństwu, jakie niesie ze sobą używanie IE6, poświęcone było także XIV spotkanie ABUSE-FORUM – grupy eksperckiej powstałej z inicjatywy NASK, zrzeszającej przedstawicieli zespołów reagujących CERT (Computer Emergency Response Team),  w skład której wchodzą zespoły bezpieczeństwa powołane przez polskich operatorów telekomunikacyjnych i dostawców treści internetowych.

Podczas spotkania, jakie odbyło się 28 stycznia br. w Warszawie omówiono zagrożenia związane z atakami komputerowymi, w których wykorzystano lukę w przeglądarce Internet Explorer. - Problem ten był okazją do dyskusji na temat bezpieczeństwa przeglądarek internetowych, które są – jak wiadomo – podstawową aplikacją wykorzystywaną przez internautów, a przez to krytyczną z punktu widzenia poziomu ich bezpieczeństwa w sieci. Jak pokazują obserwacje, właśnie ataki poprzez przeglądarki stały się w ostatnim okresie najbardziej niebezpieczne – mówi Anna Maj, menedżer ds. Public Relations z NASK.

Dyskusja podjęta w ramach ABUSE-FORUM doprowadziła do zgodnych opinii, według których przeglądarka Internet Explorer w wersji 6.x jest niebezpieczną aplikacją i nie powinna być narzędziem, z którego korzysta się przy dostępie do treści internetowych. Jak mówiono podczas spotkania używanie dziurawej IE 6 jest związane z dużym ryzykiem zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem i w konsekwencji doprowadzenia do strat, również finansowych. - Członkowie ABUSE-FORUM zdecydowanie rekomendują zaprzestanie używania tej przeglądarki. Jako alternatywne rozwiązania zalecają używanie nowszej wersji przeglądarki firmy Microsoft lub przeglądarek innych producentów, np.: Microsoft IE 7.x oraz 8.x, Firefox 3.x, Google Chrome 4.x. Opera 10 – dodaje Anna Maj.

Podczas spotkania członkowie ABUSE-FORUM zadeklarowali także chęć prowadzenia wspólnych działań zmierzających do minimalizacji wykorzystywania niebezpiecznej wersji przeglądarki Internet Explorer. Jednym z takich działań będzie  informowanie  klientów korzystających z ich usług o  niebezpieczeństwie jakie stwarza używanie IE. Rozpoczną także działania techniczne prowadzące do identyfikacji użytkowników korzystających z IE 6.x, którzy zostaną poinformowani  o zagrożeniu i sposobie jego likwidacji.

O tym jak zmienić przeglądarkę na bezpieczniejszą i dlaczego warto rozstać się z IE 6 dowiemy się także więcej odwiedzając trwającą od marca 2009 roku w sieci Akcję: Odstaw Internet Explorera 6 do lamusa. Dostępna jest ona na stronie: http://ie6.pl/.


Tagi: , , , , , , , , , , ,


Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

6 Komentarzy dla “Używanie przeglądarki IE6 niebezpieczne”

 1. Bartek Nowak pisze:

  Zapraszam do sklepu internetowego, który wyświetla się poprawnie pod IE 6 :)

 2. Val pisze:

  As the mother of a child with mutilple food allergies, I applaud NASK and our local MP’s in their work to make living safely with allergies possible.In my work as an allergy and asthma nurse, I have encountered families that put an incredible effort into ensuring the safety of their children.Avoidance is one of the key tools used in avoiding anaphylaxis (life-threatening allergic reaction). Knowing the ingredients in a food is paramount. Having clear labels to read makes this possible while allowing more options. Thank you again!

 3. Ihana on blogisi. Puhut taas niiiin viisaita,että hävettäisi jäädä tänäänkään vesisateestahuolimatta sohvan nurkkaan lojumaan!Olet moottori varmaan monelle muullekin =)Kiitos

 4. http://www./ pisze:

  I understand that it is only for Americans to decide which type of health system they want.But if this initiative is about collecting ideas, why " asking Americans what they think should be changed (or kept the same) ". Because part of the problem in my opinion is that Americans have not been looking enough for inspiration in other countries system´s (many of which are better and cheaper at the same time).

 5. Thank you.I might add one more reason to read: to challenge one’s thinking. You might put this under the category of ‘to learn something’, but I think it deserves to stand on its own. In this category you might have a story that ends without your glimmer of hope. How so? Imagine a story whose purpose is, in part, to warn that if people choose to go down this particular road it will lead to nowhere they want to be.

 6. http://www./ pisze:

  Well, you don’t need something just for Yorkshire terriers. Your dog will be part of the pack, and you’re alpha, so you just need to look up Cesar Millan on the internet. Read his book, ‘Cesar’s Way’. Every dog thinks in one way or the other about the pack and who’s the leader.Hope this helps.

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...