| Udostępnij

Outbox w 2010: kolejny rok rekordowego wzrostu

45 procentowy wzrost przychodów firmy – w porównaniu z 2009 rokiem, prawie dwukrotne zwiększenie zatrudnienia, nowe produkty i specjalizacje, a także kontrakty z największymi  polskimi firmami – takimi wynikami Outbox – lider wśród polskich spółek wdrażających rozwiązania CRM- zakończył 2010 rok. W porównaniu z 2009 firma odnotowała aż 7 krotny wzrost przychodów w stosunkowo nowej dla siebie branży – bankowości i ubezpieczeniach.

Ponad 44 miliony złotych przychodu  – z takim wynikiem finansowym spółka Outbox rozpoczęła 2011 rok. W porównaniu do 2009 roku  oznacza to aż 45 procentowy wzrost.

- 2010 to niewątpliwie kolejny rok rekordowego wzrostu przychodów naszej firmy. Rozwinęliśmy współpracę z dotychczasowymi klientami, podpisaliśmy bardzo duże kontrakty z nowymi, jak również rozpoczęliśmy wprowadzenie nowych produktów i usług. Wynik, jaki osiągnęliśmy jest mocno powyżej naszych oczekiwań z początku roku – mówi Marcin Ciesielski – członek zarządu Outbox odpowiedzialny za strategię i rozwój.

Umocnienie pozycji spółki na rynku  usług CRM konsekwentnie realizowane było w branży telekomunikacyjnej, w której Outbox działa od samego początku swego istnienia i jest w niej jednym z wiodących graczy.

- Rok 2011 zapowiada się bardzo dobrze. Rozpoczęliśmy go z bazą ponad 19mln kontraktów do dostarczenia i zafakturowania w 2011 w porównaniu do 4mln gdy wchodziliśmy w 2010. – mówi Jakub Chmielewski – członek zarządu Outbox odpowiedzialny za finanse firmy.

Najbardziej spektakularne okazało się rozwijanie projektów w branży bankowo – ubezpieczeniowej. Wzrost przychodów w tym obszarze był aż siedmiokrotny – głównie dzięki współpracy z czołowymi reprezentantami tego sektora.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze doświadczenie – głównie z branży telekomunikacyjnej- mogliśmy wykorzystać w finansach i ubezpieczeniach. – mówi Nicholas Mobbs – członek zarządu Outbox, odpowiadający w firmie za sprzedaż.

Specjaliści spółki nie ograniczają się  tylko do realizacji bieżących projektów dla swoich  klientów, ale także rozwijają nowe rozwiązania mające na celu wzmacnianie relacji biznesowych między firmami, a klientami. Outbox ma również w swojej ofercie własne rozwiązania informatyczne w obszarze CRM  i Customer Experience, a od 2009 roku  rozwija udostępnia je dodatkowo w modelu cloud services.

Na początku roku 2011 Outbox wprowadziła do oferty  nowe linie biznesowe : outsourcing usług Quality Assurance (dbania o jakość projektów informatycznych w firmach) i testów oraz outsourcing usług utrzymania aplikacji.
Zupełnie nową usługą, mającą na celu edukację i rozwój rynku będzie uruchomienie darmowego systemu CRM dla mniejszych firm, które chcą poznać korzyści jakie mogą płynąć z takich rozwiązań.

- To szczególny projekt darmowego CRM adresowany do mniejszych firm, które nie znając do końca korzyści biznesowych jakie mogą płynąć z użytkowania takiego systemu, nie mogły się zdecydować na jego zakup.– mówi Marcin Ciesielski.

Do realizacji tylu zadań, Outbox potrzebował znacznie zwiększyć zatrudnienie. Nigdy w historii firmy nie wzrosło ono tyle, co w 2010 roku.  Na początku ubiegłego roku spółka zatrudniała 120 specjalistów. Dziś – jest ich już aż 250.

- Rekrutujemy wciąż nowe, otwarcie myślące talenty. Ostatnio coraz częściej szukamy wśród studentów kierunków informatycznych i marketingowych. Polskie uczelnie dają im dobre przygotowanie do realizacji założonych przez nas celów – dodaje Jakub Wasielewski – członek zarządu odpowiedzialny za operacje.

Outbox chce dalej zwiększać zatrudnienie, bo zapotrzebowanie rynku na usługi w których się specjalizujemy jest bardzo duże. Jeszcze w tym roku chcemy między innymi rozwijać własne rozwiązania typu  cloud  rozszerzające platformy światowych graczy, a także rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne poprzez sieć partnerów wdrażających produkty firmy Outbox.

Outbox to wiodąca firma konsultingowa specjalizująca się we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych w obszarze Customer Experience oraz Customer Relationship Management. Nasz zespół liczy ponad 250 specjalistów, którzy z sukcesami realizują wdrożenia w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Stanach Zjednoczonych oraz Republice Południowej Afryki. W ofercie Outbox znajdują się również własne produkty specjalizowane dla operatorów telekomunikacyjnych, mediów oraz branży finansowej w modelu On Premise oraz SaaS in the Cloud.


Tagi: , , ,


Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

5 Komentarzy dla “Outbox w 2010: kolejny rok rekordowego wzrostu”

 1. Dawid Noch pisze:

  Masz firmę? chcesz zaoszczędzić i posiadać nowoczesny telefon? Przenieś swój biznes do Play. Bydgoszcz i okolice. 792-205-777

 2. PIT pisze:

  Jakoś mnie to nie dziwi, spodziewane to było.

 3. Nie dziwota, że tak jest i będzie ciągle rosło rozmiarowo.

 4. Dina pisze:

  Tim Burton is inldirebce he has the best actors. I just watched this on my laptop on copy still excellent. Tim Burton I like you for making my childhood animation film come to life in three D i am now 15

 5. http://www./ pisze:

  That’s really thinking at an impressive level

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...