Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Ogólne forum o biznesie, gospodarce i finansach dla ludzi biznesu - tych doświadczonych i tych początkujących. Masz pytanie? Znasz odpowiedź? Może razem zrobicie biznes, a może po prostu ktoś będzie Ci wdzięczny i kiedyś się zrewanżuje...

Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Postprzez Marta1983 » Pn 22.03.2010 12:06

Pytanie banalne, ale pewnie niejedna osoba się nad nim zastanawiała. Na czym można zaoszczędzić prowadząc firmę? Na czym oszczędzić warto a na czym absolutnie nie?
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Marta1983
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Re: Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Postprzez aimofurniture » So 10.04.2010 11:07

we ship the goods to our client on very favourable terms. they don`t need pay the money at once , the balance can be made when the goods is going to arriving at the port as we eatablish long term business relationship with each other.
Aimo Furniture export many kinds of office chairs which is located in Anji ,China,our products are popular in the europen market, our website http://www.aimofurniture.com
aimofurniture
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez jackx » Śr 09.06.2010 0:47

O jaki biznes konkretnie chodzi? Chętnie pomogę o ile będzie wiadomo, czy Twoja branża jest mi znajoma w jakimś stopniu :)
jackx
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez corrola » Cz 10.06.2010 11:50

Oszczędzić możesz na kosztach własnych. Nie oszczędzaj tylko na pracownikach, bo to się zawsze kiepsko kończy. Zacznij od podstawowych rzeczy - tańsze materiały, tańszy dostawca - banalna sprawa ale ja oszczędzam nawet na atramentach do drukarki, zawsze zamawiam i sprzedaje tonery w jednej firmie, bo to w sumie duża oszczędność w skali miesiąca, jak możesz na tym oszczędzić to sprawdź e-atramenty.pl, bo oni często mają promocję dodatkowo.
corrola
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez Agynezz » Pt 18.06.2010 12:48

ja, np oszczędzam na prowadzeniu ksiegowości:) prowadze ja sam przez internet. korzystam z serwisu wfirma.pl. jest o wiele taniej niz zatrudnienie ksiegowej czy korzystanie z uslug biura rachunkowego. A co Wy sadzicie o takiej oszczednosci w firmie?
Agynezz
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez Konieczko7 » Wt 22.06.2010 8:10

Ja, tak jak kolega wyżej oszczędzam na księgowości (widzę nawet, że korzystamy z tej samej firmy - wfirma w moim przypadku sprawdza się idealnie ;)) - tony drukowanych wcześniej dokumentów zastępuje programem w internecie i elektronicznymi dokumentami. Można powiedzieć, że jestem EKO ;) A jeśli chodzi o inne oszczędności - oczywiście wspomniany wcześniej papier i toner (on pożera chyba najwięcej kasy), zmniejszenie wyjazdów służbowych do niezbędnego minimum (paliwko coraz droższe...), no i najkorzystniejsze pakiety telefoniczne z dużą ilością darmowych minut (od czasu do czasu sprawdzam jednaj wyciągi, taki już ze mnie sadysta :)). Tak jak wspomniał już ktoś przede mną - nie należy oszczędzać na pracownikach - zły, rozżalony pracownik może narobić Ci więcej szkody niż niejeden niezadowolony klient... Pozdrawiam
Konieczko7
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez radek12 » Pt 17.12.2010 13:17

Wszystkie pomysły z oszczędzaniem są bardzo dobre (dołożę jeszcze oszczędność energii el. w miarę możliwości) i również popieram nieoszczędzanie na pracowniku. Powiem więcej, może nawet warto w niego zainwestować, np jakieś szkolenie jak zrealizować projekt szybciej, bo oszczędność czasu to również oszczędność pieniędzy dla pracodawcy.
radek12
Postać Biznesu
Postać Biznesu

Postprzez Monika12 » Cz 21.04.2011 9:28

Zgadzam się ze swoimi przedmówcami. Jeżeli na prawdę chcesz oszczędzać to zacznij od najprostszy rzeczy jak np. wspomniane tonery. Aby uzupełnić listę możesz również nieźle zaoszczędzić na listach poleconych. Niemożliwe? Z Pocztą Polską owszem. Na szczęście, żyjemy w czasach Internetu, który daje nam ogromne możliwości. Ja sama prowadzę swoją działalność gospodarczą i ostatnio znalazłam super stronę. Nazywa się pinpost.pl Jest to rewolucyjna internetowa poczta awizowa, dzięki której wysyłasz listy polecone z awizo i nie tylko. Idealne rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Nie musisz już stać w kolejkach do okienka i płacić dziwnie wysoką cenę za niski poziom usług. Polecam!
Monika12
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez Kornelia30 » N 24.04.2011 12:26

Jak dla mnie e-faktury np. to znaczna oszczędność.
Kornelia30
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez brazz » Pt 29.04.2011 8:46

Agynezz napisał(a):ja, np oszczędzam na prowadzeniu ksiegowości:) prowadze ja sam przez internet. korzystam z serwisu wfirma.pl. jest o wiele taniej niz zatrudnienie ksiegowej czy korzystanie z uslug biura rachunkowego. A co Wy sadzicie o takiej oszczednosci w firmie?

To bardzo ciekawe co proponujesz, ale chyba nie dla wszystkich. Ja do tej pory korzystam z usług biura rachunkowego http://www.tax-net.pl. Warunki finansowe mają bardzo przystępne, więc ogólnie jestem zadowolona. Kompletnie nie ogarniam tego tematu więc w moim przypadku nie ma raczej mowy o samodzielnemu prowadzeniu księgowości. Byłaby to prawdziwa męczarnia. Więc obniżanie wydatków - tak, ale nie kosztem zmuszania się do robienia rzeczy jakich się nie znosi.
brazz
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez xsavi997 » So 07.05.2011 8:59

Prowadzenie księgowości poprzez internet jest dobre ale chyba tylko dla niektórych branż. Nie wyobrażam sobie, aby takie biuro podjęło się prowadzenia mojej pełnej księgowości z koncesjami na sprzedaż alkoholu, oraz rozliczeniem ok. 300 - 500 faktur miesięcznie. Inna rzecz to chciałby wiedzieć, czy biura prowadzące rozliczanie przez internet są w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność przed US i ZUS. ? W razie ewentualnego wezwania co już mi się kilka razy zdarzało ktoś z takiego biura przyjedzie ??
Wg mnie to tak jak już pisałem na wstępie księgowanie przez internet jest tylko dla wybranych - nieskomplikowany profilów działalności.

Co do sposobów obniżenia kosztów działalności to polecam jeden, który jak dla mnie się sprawdził: wyrejestrowanie się i pracowników z polskiego ZUS i rejestracja ich na Słowacji. Zmniejszyło to koszty o ok. 30%. To, że polski ZUS bankrutuje co chwilę w ogóle mnie nie obchodzi. Ja darmozjadów utrzymywał nie będę. :)
xsavi997
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez andynet » So 30.07.2011 19:53

e-faktury mają na wfirma.pl
andynet
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez expans » N 07.08.2011 14:42

Obrazek

Witam,

Spróbujcie przejść przez taką firmę jak moja.....dzielicie się tylko oszczędnościami.

Zajmujemy się optymalizacją kosztów niestrategicznych
takich jak :

Obrazek

Działamy wyłącznie na prowizji od uzyskanych oszczędności.

Nasze Misje generują średnio 15% oszczędności a czasami ponad
nawet 30% co automatycznie wpływa na wynik finansowy firmy.

BEZ RYZYKA >>> Brak wyników = brak wynagrodzenia.....

Pozdrawiam.

Szymon Dudak

Zapraszam na naszą stronę :[]http://www.costkiller.pl[]
Email: info@costkiller.pl
Tel.Kom.: 509-706-735
expans
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez kingakl » Wt 23.08.2011 11:22

corrola napisał(a):Oszczędzić możesz na kosztach własnych. Nie oszczędzaj tylko na pracownikach, bo to się zawsze kiepsko kończy. Zacznij od podstawowych rzeczy - tańsze materiały, tańszy dostawca - banalna sprawa ale ja oszczędzam nawet na atramentach do drukarki, zawsze zamawiam i sprzedaje tonery w jednej firmie, bo to w sumie duża oszczędność w skali miesiąca, jak możesz na tym oszczędzić to sprawdź e-atramenty.pl, bo oni często mają promocję dodatkowo.

Zgadzam się w 100% - na wszystkim można zaoszczędzić, ale nie na pracownikach. W nich trzeba wręcz inwestować, by osiągnąć zamierzone efekty.
kingakl
Postać Biznesu
Postać Biznesu

Postprzez OlenkaW » Cz 20.10.2011 8:46

Gadanie.. Ja się nie zgadzam.
Mam małą firmę - przez program online sama robię księgowość i kadry, płace - szybko i prosto i oszczędzam na 2 etatach!! I mam wszystko pod kontrolą, nie muszę się martwić "gdzie ten tysiak" - bo wiem:)
A za 2 etaty mieś mogę rozwijać firmę albo jeździć na wakacje ;)
A pracą mogę się zająć z każdego miejsca na świecie.
I to jest właśnie super - oszczędność i wygoda.
Czasami pracownicy to tylko dodatkowy problem..
Kto Ci zrobi księgowość jak księgowa zachoruje?
OlenkaW
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Następna strona