Sieci osiedlowe z triple play

Podobno stoimy na progu <b>szerokopasmowej</b> rewolucji. Tymczasem coraz więcej jest ofert dostępu <b>wdzwanianego</b>, <b>satelitarnego</b>, <b>radiowego</b>, oferowanego przez <b>telewizje kablowe</b>. Jaka oferta jest najlepsza, dla kogo i gdzie? No i <b>dlaczego jest tak drogo</b>? Jak powinna być rozwiązana kwestia <b>VAT</b>u na usługi internetowe?

Sieci osiedlowe z triple play

Postprzez KOR-NIK » Pt 15.12.2006 16:48

Inotel SA – lider rynku VoIP w Polsce – zapowiedział na Konferencji III Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych poszerzenie swojej oferty o usługę telewizji interaktywnej (IPTV). Tym samym Inotel za pośrednictwem lokalnych dostawców Internetu w całej Polsce będzie oferował pełen pakiet usług triple play.

Lokalne sieci osiedlowe stanowią 20-25% polskiego rynku szerokopasmowego dostępu do Internetu (zasięg ponad 3 mln mieszkań). Te niewielkie sieci są bardzo zainteresowane nowymi multimediami, ale z racji słabej infrastruktury w większości nie są przystosowane do świadczenia tego typu usług. Dlatego Inotel zapowiada - oprócz udostępnienia im platformy umożliwiającej zaoferowanie triple play – także m.in. pomoc finansową przy pracach nad koniecznymi modernizacjami infrastruktury sieciowej.

Inotel planuje także skierowanie swojej oferty bezpośrednio do mieszkańców Poznania, Gniezna, Szwarzędza i Obornik Wielkopolskich, gdzie zbudował światłowodową infrastrukturę dostępu do Internetu.

Telewizja interaktywna (IPTV) to wysokiej jakości telewizja cyfrowa z rozbudowanymi możliwościami interakcji i usług na żądanie, która wykorzystuje wydzielone części sieci IP do transmisji danych. Gwarantuje to bezpieczeństwo, szybkość transmisji i nie wymaga komputera. Jedną z usług dodatkowych IPTV jest wideo na żądanie (VoD). Polega ona na dostarczaniu abonentom w wyznaczonym przez nich czasie wybranego materiału filmowego (np. filmu). Inną interesującą technologią w ramach telewizji interaktywnej jest możliwość powtórki lub przesunięcie programów w czasie (tzw. time shifting).

Nowa usługa, której szczegółową propozycję programową Inotel przedstawi w styczniu, pozwoli lokalnym ISP dołączyć do grona dostawców triple play (Internet, telefonia i telewizja w jednym pakiecie). Do tej pory Inotel za pośrednictwem ISP oferował usługi telefoniczne. W oparciu o platformę Inotela takie usługi pod własną marką świadczy obecnie ponad 90 największych w Polsce dostawców Internetu.

„Oferta Inotela to szansa dla lokalnych sieci osiedlowych na zaoferowanie najnowocześniejszych usług i skuteczne konkurowanie z największymi graczami na rynku. Jednocześnie wiemy, jakie bariery technologiczne stoją przed tymi firmami. Dlatego Inotel – w ramach partnerstwa - gotów jest nie tylko dostarczyć usługodawcom gotowy i kompleksowy produkt, ale również dzielić się know-how, zapewnić sprawne wdrożenie, wsparcie finansowe, organizacyjne i marketingowe” – zapowiada Jakub Dwernicki, Prezes Zarządu Inotel SA.

Inotel SA to lider polskiego rynku VoIP. Spółka działa zarówno na rynku hurtowym - umożliwiając innym operatorom telekomunikacyjnym i ISP świadczenie profesjonalnych usług w zakresie telefonii internetowej - jak i oferuje usługi telekomunikacyjne pod własną marką. W oparciu o platformę Inotela usługi w zakresie telefonii internetowej oferuje m.in. GTS-Energis Polska, ponad 90 dostawców Internetu i sieci telewizji kablowych, a także 20 wirtualnych operatorów VoIP. Co miesiąc za pośrednictwem platformy Inotela Polacy rozmawiają ponad 4,5 miliony minut, a liczba ta każdego miesiąca rośnie o 30 proc. Więcej informacji o Inotel SA dostępne pod adresem: http://www.inotel.pl.
KOR-NIK
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt 24.11.2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław


Podobne tematy


Powrót do Dostęp do Internetu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron