Innowacyjny produkt

Masz pomysł i szukasz partnera? Szukasz pomysłu? Wprawdzie od pomysłu do biznesu daleka droga, ale od czegoś trzeba zacząć. Dobry pomysł do połowa sukcesu, reszta to ciężka praca (zespołowa), determinacja i wiara w siebie.

Innowacyjny produkt

Postprzez domagala_dominik » Wt 29.03.2011 7:40

Od dłuższego czasu pracuję nad pewnym całkowicie innowacyjnym produktem. Niestety koszt zgłoszenia patentu w urzędzie patentowym jest dość wysoki. Czy istnieją na polskim ryku jakieś firmy, które pomogłyby mi w przeprowadzeniu analizy opłacalności, sprawdzeniu unikalności, oraz w znalezieniu potencjalnych partnerów biznesowych?
domagala_dominik
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Re: Innowacyjny produkt

Postprzez nowak_zbignief » Wt 29.03.2011 11:06

Wiele osób ma ciekawe innowacyjne pomysły. Pytanie brzmi - czy twój pomysł jest na tyle innowacyjny i ciekawy, że zainteresuje inwestorów i przyszłych użytkowników. Słyszałem, że bardzo ciekawym miejscem na pozyskanie pomocy związanej innowacyjnymi produktami jest platforma Polska Projektowa. Powinieneś znaleźć tam pomoc której szukasz z oczywistym zachowaniem całkowitej poufności. Może znajdziesz tam również jakiegoś inwestora - na ich platformie dostępna jest bardzo rozbudowana baza danych, która zawiera w sobie wiele spółek i funduszy inwestycyjnych - polecam !
nowak_zbignief
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez domagala_dominik » Pt 22.04.2011 19:48

Przed chwilą odwiedziłem platformę Polski Projektowej. Z tego co wyczytałem ich eksperci pomagają w znalezieniu partnerów do założenia spółek prawa handlowego, wyszukaniu i doborze inwestorów, analizie możliwości pozyskania źródeł finansowania, uzyskaniu pomocy prawnej przy zawieraniu umów, opracowaniu nowej marki i strategii marketingowej. Zastanawiam się tylko jak wygląda strona finansowa tej pomocy. Zaraz po świętach spróbuję się skontaktować z ich przedstawicielem. Pozdrawiam.
domagala_dominik
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez aganemnon » N 24.04.2011 12:16

Wydaje mi się że jeżeli produkt jest innowacyjny to zawsze znajdzie się inwestor. Problem jednak w tym że przed przystąpieniem do rozmów lepiej mieć już w garści patent.
aganemnon
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez azazel » Cz 20.09.2012 10:19

Biznes z innowacjami jest ryzykowny więc musisz być wytrwały w szukaniu inwestora tu jest artykuł na tan temat http://www.michalbanasinski.pl/2012/01/23/jak-wybrac-swoj-sposob-na-biznes/
azazel
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu