Co Myślicie o outsourcingu IT

Forum dla właścicieli firm. Jak sprawnie prowadzić biznes? Jak zwiększyć zyski, redukować koszty, optymalizować podatki, więcej sprzedawać, budować zespół, organizować sprzedaż i marketing, wykorzystywać ulgi, dotacje i refundacje?

Co Myślicie o outsourcingu IT

Postprzez Samuraj Jack » Śr 23.11.2011 15:06

Co myślicie na temat outsourcowania działu IT do firmy zewnętrznej? Dla jakich firm może to być opłacalne? Płaca jaką trzeba zaoferować informatykowi to nie lada obciążenie dla firmy, a z tego co słyszałem firma zewnętrzna nie żąda jakichś wygórowanych za to sum. Byłbym wdzięczny jakbyście wyrazili swoje stanowisko wynikające z doświadczenia:-)
Samuraj Jack
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Re: Co Myślicie o outsourcingu IT

Postprzez Urszulisko » Cz 24.11.2011 13:39

Bardzo dużo pytań:-)

Outsoourcing IT to sposób na ograniczenie wydatków, więc jest to tańsze niż zatrudnianie informatyka i opłacanie sprzętu i oprogramowania. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla firm do pewnej wielkości. Dużym firmom zdecydowanie się to nie opłaca, małe firmy mogą w ten sposób bardzo zaoszczędzić.

Z doświadczenia: współpracuję z firmą PC DOC- możesz zobaczyć ich stronę internetową: www.pcdoc.pl . jestem zadowolona, oszczędzam ponad 30% na tym, czyli warto.
Urszulisko
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez dragongirl » Pt 25.11.2011 10:13

Outsourcing IT to dobre rozwiązanie kiedy nie jesteśmy na bieżąco w tej branży i nie chcemy tworzyć dodatkowych miejsc pracy (lub nie mamy środków). Outsourcing zawsze jest tańszy. Wszystko zależy od dostępności takiej firmy. Ja korzystam z zewnętrznej księgowości np. i wsio jest OK. Zero papierów u mnie. Niczym się nie martwię :)

________________________________________________________________________________________________________________________________________
[=http://programy-dla-firm.portabilo.pl/mala-ksiegowosc.php]Mała księgowość[]
dragongirl
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez mkrawczykowski » Pt 25.11.2011 10:29

Myślę, że w wielu wypadkach warto się zastanowić nad outsourcingiem. Zależy od oczywiście od tego, na czym chcesz się dobrze znać. Bo ok - strony aktualizować nie musisz umieć, niech robi to kto inny. Ale np. marketing internetowy (jeśli reklamujesz się w Internecie) można przynajmniej po części robić samodzielnie - zobaczysz jak wszystko działa, nauczysz się wielu rzeczy, które Cię rozwiną. Oddanie go na zewnątrz rozwiąże sprawę na zasadzie "ok, mam zrobione", ale niczego się nie nauczysz na przyszłość.

Podsumowując: zależy co chcesz oddelegować i na czym chcesz się znać.
mkrawczykowski
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez Coral » Pn 28.11.2011 17:11

Firmy specjalizujące się w zleceniach na opiekę IT mają całą potrzebną infrastrukturę, sprzęt, programy, szeroko wykwalifikowaną kadrę, mają infrastrukturę do zabezpieczania danych. Wybierasz po prostu te usługi które Cie interesują i masz problem z głowy. Wychodzi taniej ze względu na efekt skali (koszt utrzymania infrastruktury zostaje podzielony na wszystkich klilentów). Poza tym pojawiają się też polskie firmy (pc doc jest dobrym przykładem), które znają krajowe realia i przez to elastyczniej dopasowują się do wymagań polskiego klienta.
Coral
Obserwator Biznesu
Obserwator Biznesu

Postprzez Samuraj Jack » Wt 29.11.2011 16:10

A czy jest coś na co powinienem uważać przy podpisywaniu umowy z takim serwisem? Czy są jakieś aspekty które nie przyszłyby do głowy takiemu centusiowi jak ja? Nie chciałbym się ani uzależnić od takiej firmy, ani nie ponosić konsekwencji błędów firmy, której nie za bardzo zależy na tym, żeby coś było zrobione na już.
Samuraj Jack
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez Urszulisko » Śr 30.11.2011 16:21

Ciężko mi powiedzieć, bo nie wiem jak jest w innych firmach. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dokładny opis usług i świadczeń, z których chcesz korzystać, poziom SLA, gwarancję zasilania bez przerwy - nawet w przypadku awarii powinno istnieć zapasowe źródło zasilania, określony czas potrzebny na usunięcie ewentualnych usterek i okresowe konserwacje wszystkich komponentów.
Urszulisko
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez Samuraj Jack » Cz 08.12.2011 13:36

Właśnie o to mi chodzi mi szczególnie. Kwestia bezpieczeństwa danych jest dla mnie priorytetowa. Trochę boję się przekazywać bazy klientów, poufne informacje na temat firmy jakiemuś zewnętrznemu podmiotowi. Jak mógłbym zabezpieczyć dane przed wyciekiem gdzieś przez pośrednika tego typu?
Samuraj Jack
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu

Postprzez Urszulisko » Wt 13.12.2011 16:54

W sumie racja, moje dane firmowe nie są najlepiej zabezpieczone, a wiem, że pracownikom mogłyby się nie raz przydać na własny użytek. Przyznaję więc rację. Czy znajdę gdzieś na internecie przykładową umowę na usługi outsorcingowe tego typu z kompletem świadczeń, które potrzebuję?
Urszulisko
Komentator Biznesu
Komentator Biznesu